تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب کشور از احتمال افزایش تعرفه آب در ماه‌های آینده خبر داد.

کد خبر: ۸۹۱۰۵
۱۴:۴۲ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

تعرفه مصرف آب

دیدارنیوز ـ حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد از مشترکان آب کشور پرمصرف هستند که ۶۰ درصد از منابع آبی موجود را مصرف می‌کنند، براین اساس شاید جرایمی برای این دسته از مشترکان در نظر گرفته شود، اما به هرحال مصرف بی رویه این بخش سبب می‌شود که برخی از شهر‌ها دسترسی به آب شرب پایدار نداشته باشند.

سخنگوی شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور گفت: با کاهش بارندگی‌ها، ۱۵ درصد از منابع تولید آب در کشور کاهش یافته است که اگر بخواهیم شرایط امسال مانند سال گذشته باشد باید تا ۱۵ درصد از مصارف خود در همه بخش‌ها کاهش دهیم.

او افزود: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال هم مبلغ ناچیزی (۷ درصد) توسط دولت تصویب و پیشنهادات ما برای افزایش تعرفه به میزان بالاتری به زمان‌های دیگری موکول شد.

کشفی در پایان تصریح کرد: ما ۷ درصد افزایش تعرفه داشتیم که به صورت پلکانی محاسبه می‌شود که بر همین اساس هم تعرفه اخذ می‌شود، کسانی هم که یک سوم الگوی مصرف را استفاده کنند در طرح آب امید قرار می‌گیرند و کسانی که الگوی مصرف را رعایت کنند، تعرفه عادی و مشترکانی که بیش از الگوی مصرف استفاده کنند، جرایم بالاتری را باید پرداخت کنند.

برچسب ها: تعرفه آب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: