تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
مدیرکل توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش:

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تبریک روز روانشناس و مشاور گفت: بحران کرونا نقش روانشناسان و مشاوران را در شاخص‌های سلامت روانی جوانان و خانواده‌ها بیش از پیش نمایان کرد.

کد خبر: ۸۹۰۵۷
۱۱:۲۳ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

بحران کرونا نقش روانشناسان

دیدارنیوز ـ به گزارش روز پنجشنبه  پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، «اعظم کریمی» اظهار داشت: در این روز‌های کرونایی نقش بی بدیل مشاوران و روانشناسان در بهبود وضعیت روانشناختی و التیام آلام مردم و آرامش و سلامت خانواده بسیار حائز اهمیت است و تلاش آن‌ها در بالا بردن حس پذیرش افراد، ارائه سبک زندگی متناسب با ویروس کرونا، اصلاح باور‌های نادرست افراد در خصوص ویروس و مدیریت هیجان و احساس افراد؛ وضعیت روانشناختی مردم را بهبود بخشیده و کمک شایانی به حوزه سلامت کشور کرده است.

وی افزود: این بحران توجه به جایگاه پیشگیری در نظام سلامت کشور را بارزتر و نقش روان شناسان و مشاوران را در شاخص‌های سلامت روانی جوانان و خانواده‌ها نمایان‌تر کرد. امیدوارم به لطف خداوند بزرگ و با تداوم و استمرار تلاش‌های شما، شاهد افزایش نشاط اجتماعی و بهبود سلامت روانی جامعه باشیم.

کریمی همچنین ضمن تبریک روز روانشناس و مشاور به کلیه مدیران، روانشناسان و مشاوران متخصص و متعهد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سراسر کشور، از اهتمام دلسوزانه شما عزیزان که برای آرامش روانی جامعه، امر مقدس ازدواج و تشکیل خانواده سالم جوانان و پیشگیری از طلاق تلاش می‌کنند، قدردانی کرد.

اعظم کریمی، مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اردیبهشت ماه ۹۹ در گفتگویی از فعالیت ۳۵۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده با مجوز وزارت ورزش و جوانان در سراسر کشور خبر داده بود.

به گفته وی، اضطراب و تنش ناشی از شیوع ویروس کرونا، وسواس، عدم توان تحمل ابهامات در رابطه با این بیماری و همچنین اختلاف و ناسازگاری زوجین و فرزندان از مهمترین علل مراجعه به مراکز مشاوره در مدت شیوع کرونا است.

۹ اردیبهشت مصادف با ۲۸ آوریل، هر ساله به عنوان روز روانشناس و مشاور در سراسر جهان شناخته می‌شود.

منبع: ایرنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: