تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟
با توجه به مصوبه تعطیلی آرامستان‌ها

شهردار زنجان گفت: اعمال محدودیت در آرامستان‌ها فقط با همکاری مردم امکان‌پذیر است.

کد خبر: ۸۹۰۳۰
۰۹:۳۴ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

 به آرامستان نروید

دیدارنیوز ـ حبیب‌الله ملایی‌یگانه با اشاره به تعطیلی آرامستان‌ها، اظهار کرد: آرامستان‌ها مکانی عمومی بوده و وقتی مصوبه‌ای در رابطه با اماکن عمومی اعلام می‌شود، از جانب همه اقشار جامعه، لازم‌الاجرا است.

وی با بیان اینکه تعطیلی آرامستان‌ها مصوب ستاد کرونا است، افزود: با وجود این مصوبه، شاهد آن هستیم که در برخی از مراسم تشییع و سایر برنامه‌ها، جمعیت بسیاری از اقوام متوفی حضور داشته و جمعیت زیادی تجمع کرده و در برخی موارد پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه در روز‌های اخیر اطلاع‌رسانی‌ها نتیجه‌بخش بوده و میزان حضور مردم کمرنگ شده است، ولی هنوز هم شاهد تجمعات هستیم، ادامه داد: محدودیت‌هایی برای ورود از جانب سازمان آرامستان‌ها ایجاد شد، ولی متاسفانه درب و حصار‌ها شکسته شده و پس بسته شدن راه‌های منتهی به آرامستان، مردم در سمت دیگر جاده توقف کرده و عرض جاده را رد می‌کردند که خطر جدی برای جان شهروندان بود.

ملایی‌یگانه خاطرنشان کرد: پنج‌شنبه هفته گذشته، پلیس ۲۰۰ مورد جریمه در محل آرامستان ثبت کرد، ولی متاسفانه حتی این مسئله نیز بازدارنده نیست و برای اعمال محدودیت‌ها نمی‌توان به مرز درگیری با مردم رسید، زیرا افرادی که به این محل مراجعه می‌کنند، عزیزی را از دست داده و حال روحی مناسبی ندارند. با این حال تاکید داریم اعمال محدودیت‌ها فقط با همکاری مردم امکان‌پذیر است.

شهردار زنجان تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که حضور و تجمع شهروندان در آرامستان‌ها به حداقل برسد و حضور افراد با رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی باشد که بی‌تردید اطلاع‌رسانی در این زمینه تاثیر بسزایی دارد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آرامستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: