تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: یکهزار سالمند بالای ۸۰ سال آذربایجان شرقی در ۲ روز گذشته بر علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

کد خبر: ۸۸۹۹۴
۱۶:۵۲ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
هزار سالمند بالای ۸۰ سال در آذربایجان شرقی واکسینه شدند
 
دیدارنیوز ـ دکتر غلامعلی درستی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مرحله عمومی واکسیناسیون آحاد جامعه روز گذشته با تزریق واکسن به سالمندان بالای ۸۰ سال با حضور معاون وزیر بهداشت در تبریز آغاز شد گفت: در این مرحله ۷۰ هزار سالمند در تبریز علیه کرونا واکسینه می شوند.

وی با بیان اینکه تعداد بسترهای کرونا در آذربایجان شرقی از یکهزار و ۶۰۰ نفر کمتر شده است، گفت: اکنون شهرستان هوراند دارای وضعیت زرد، ۶ شهرستان شامل سراب، اسکو، چاراویماق، هشترود، خداآفرین و ورزقان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان های استان از جمله تبریز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

دکتر درستی افزود: آذربایجان شرقی در وضعیت کرونا در مقایسه با سایر استان ها در جایگاه بیست و ششم قرار گرفته است ولی حدود ۳۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و حدود ۱۵۰ کرونایی زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند.

وی با بیان اینکه همچنان فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک بهترین شیوه مراقبتی در مقابل کووید ۱۹ است، از مردم خواست تا افزایش واکسیناسیون و عمومی شدن آن شیوه نامه های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند تا آمار کرونا سرعت بیشتری نگیرد.

دکتر درستی ادامه داد: کرونای افریقای جنوبی تاکنون در آذربایجان شرقی مشاهده نشده اما در استان های جنوبی کشور مواردی از آن گزارش شده است.

به گزارش ایرنا، روزانه بیش از ۲۰ نفر بر اثر کرونا در آذربایجان شرقی فوت می کنند.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: