تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

بعد از گذشت چند روز از اعلام ممنوعیت تردد مسافر در مرز پاکستان و البته مسافر از یا به هند به دلیل شیوع ویروس کرونای هندی، مسئولان گمرک ایران اعلام کردند که از امروز و با مصوبه ستاد کرونای استانی تردد از مرز زمینی پاکستان ممنوع شده و فقط اتباع امکان ورود به کشور خودشان را دارند.

کد خبر: ۸۸۹۷۹
۱۵:۴۸ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

ممنوعیت ورود اتباع پاکستانی

دیدارنیوز ـ سید روح الله لطیفی - سخنگوی گمرک ایران - در رابطه با آخرین وضعیت اجرایی شدن ممنوعیت تردد مسافر از/ به پاکستان و هند و حتی تردد کالا از هند به ایسنا گفت که با وجودی اعلامی که چند روز پیش انجام شد تا کنون ابلاغیه رسمی از سوی ستاد ملی کرونا به گمرک ایران در مورد اعمال این ممنوعیت صورت نگرفته، ولی بر اساس تصمیم ستاد کرونای استان سیستان و بلوچستان و ابلاغ آن به اعضای ستاد، از امروز (چهارشنبه) تردد مسافر در مرز میرجاوه پاکستان به عنوان مرز رسمی با ایران ممنوع شده است.

وی توضیح داد: بر این اساس ورود مسافر از ایران به پاکستان و برعکس ممنوع خواهد بود، ولی اتباع هر دو طرف اجازه برگشت به کشور خود را خواهند داشت که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.


لطیفی افزود: تردد کالا بین ایران و پاکستان متوقف نیست و با تدابیر و تمهیدات پیش بینی شده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

سخنگوی گمرک ایران در مورد تردد کالا و مسافر از هند نیز یادآور شد که تردد مسافر از هند که در مرز زمینی انجام نمی‌شد و هوایی هم متوقف است، ولی تردد کالا از این کشور با رعایت پروتکل‌ها به طور سخت گیرانه‌ای انجام می‌شود.

گفتنی است؛ اعلام ممنوعیت تردد مسافر از هند و پاکستان از روز شنبه و از سوی ستاد ملی کرونا و حتی وزارت کشور صورت گرفت، ولی تا روز گذشته نیز به دلیل عدم ابلاغ، ۱۹۲ مسافر در مرز ایران و پاکستان جابجا شده بودند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: