تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

دیپلمات های ارشد سه کشور حوزه بالتیک شامل استونی، لتونی و لیتوانی برای ابلاغ تصمیم مسکو به وزارت خارجه روسیه احضار شدند.

کد خبر: ۸۸۹۶۷
۱۷:۳۰ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

دیدارنیوز - رسانه های روسی ازجمله شبکه تلویزیونی ار. ب.کا روز چهارشنبه اعلام کردند: ایتویداس باروناس، ماریس ریکستینش سفرای لیتوانی و لتونی و پیرت رینتام دبیر اول سفارت استونی در مسکو به وزارت خارجه روسیه آمدند. امروز همچنین قرار بود که سفیر اسلواکی در مسکو به وزارت امور خارجه روسیه احضار شود.

کشورهای حوزه بالتیک و اسلواکی در حمایت و به نشانه همبستگی با کشور چک، دیپلمات های روس را عنصر نامطلوب شناخته و اخراج کرده بودند.

انتظار می رود روسیه تصمیم خود را در پاسخ به اخراج دیپلمات های خود به این کشورها اعلام کند.   

روابط روسیه و چک در هفته های اخیر بحرانی شده است.  

کشور چک، روسیه را در انفجار انبار مهماتی در نزدیکی پراگ مسئول شناخته و ۱۸ دیپلمات روس را اخراج کرد و مسکو هم بطور متقابل ۲۰ دیپلمات چک را اخراج کرد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: