تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی به تازگی داده‌هایی را منتشر کرده است که بیانگر وضعیت کنونی بیمه پردازی در این سازمان است.

کد خبر: ۸۸۹۶۶
۱۵:۳۱ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی

دیدارنیوز ـ تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی بیانگر آن است که تا پایان سال ۹۹ بیشترین جمعیت بیمه شدگان مستقیم غیر بازنشسته این سازمان در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، تهران، فارس، کرمان و مازاندران حضور دارند.

برابر این اطلاعات دست کم تا ابتدای اسفند ماه سال ۹۹ بیش از ۱۴ میلیون نفر در سراسر کشور دارای پرونده بیمه پردازی در سازمان تامین اجتماعی بوده اند.

بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی

مطابق این آمار هرچند در فاصله دی تا بهمن ماه سال ۹۹ در استان‌های آذربایجان غربی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قم، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، مازندران و همدان از جمعیت بیمه شدگان شاغل سازمان تامین کاسته شده است، اما در مجموع طی بازه زمانی یک ساله بهمن ۹۸ تا بهمن ۹۹ آمار بیمه شدگان شاغل سازمان تامین اجتماعی رشد جزئی یک دهم درصدی را پشت سر گذاشته است.

در اطلاعات منتشر شده از سوی دفتر مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی در مورد علل ریزش بیمه شدگان شاغل و غیربازنشسته صحبتی نشده است، اما می‌توان احتمال داد که این ریزش با تعطیلی‌های ناشی از نوسنات اقتصادی و شیوع چند نوبت پاندمی کرونا ارتباط داشته باشد.

این داده‌ها به آخرین وضعیت مقرری بیگیران بیمه بیکاری و بازنشستگان ارتباطی ندارد و تنها شامل بیمه شدگان شاغل، بیمه پردازان و کارگاه‌های دایر می‌شود.

در جزئیات مرتبط با این داده آمده است بیمه شدگان اجباری یا همان کارگران مشمول قانون کار با جمعیتی نزدیک به ۱۰ میلیون نفر در صدر جمعیت بیمه شدگان قرار دارند و در مقابل بیمه شدگان خاص (مشتمل بر بیمه شدگان اختیاری، حرف و مشاغل آزاد، رانندگان، بافندگان، کارگران ساختمانی، کارفرمایان، باربران، خادمین مساجد، زنبورداران) جمعیتی نزدیک به چهار میلیون نفری را تشکیل می‌دهند.

بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی

در داده‌های منتشر شده از سوی دفتر مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی رابطه بیمه پردازی اکثر این جمعیت ۱۴ میلیون نفری به واسطه دایر فعال بودن بیش از ۱.۳ میلیون کارگاه شناسایی شده در بخش‌های مختلف اقتصاد ایران میسر است که آمار آن‌ها در نتیجه فراز و فرود‌های دوره یک ساله بهمن ۹۸ تا بهمن ۹۹ دستخوش تغییراتی بوده است؛ به صورت مشخص عدد کنونی این کارگاه در موقعیت انتهایی سال ۹۸ ریزشی حدودا ۶ دهم درصدی را پشت سرگذاشته و در مقابل در فاصله دی تا بهمن سال ۹۹ رشدی ۲۸ صدم درصدی را پشت سرگذاشته است.

بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی

آخرین جزئیاتی که در ارتباط با آخرین وضعیت بیمه شدگان شاغل و غیر بازنشسته سازمان تامین اجتماعی منتشر شده است به موضوع انواع بیمه پردازی‌های صورت گرفته اختصاص دارد.

براساس جزئیات منتشر شده تا پایان بهمن ماه سال ۹۹ بیش از ۱۲ میلیون بیمه پردازی (لیست بیمه، حق بیمه و لیست و حق بیمه) صورت گرفته است که در قیاس با اسفند سال ۹۸ درچار ریزشی نزدیک به ۳ درصدی شده است و در فاصله دی تا بهمن ۹۹ به میزان ۲ دهم درصد رشد داشته است.

بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی

منبع: اقتصاد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: