تیتر امروز

«رئیسی» رییس است؛ اما...
اردوگاه اصولگرایان و انتخابات ۱۴۰۰

«رئیسی» رییس است؛ اما...

در اردوگاه اصولگرایی اوضاع به ظاهر بر وفق مراد ابراهیم رئیسی است اما حضور چندین نامزد دیگر از این جناح نشان از آن دارد که بازی پیچیدگی‌های بیشتری هم دارد و کار شاید به این سادگی نیست.

یارانه معیشتی با مبلغی بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان ساعت ۲۴ روز پنج شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

کد خبر: ۸۸۹۳۶
۱۳:۵۱ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

یارانه نقدی

دیدارنیوز ـ  از آبان ماه ۱۳۹۸ و با افزایش قیمت بنزین، پرداخت کمک معیشتی از محل مابه التفاوت قیمت بنزین در دستور کار دولت قرار گرفت که دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، ولی در ماه جاری پنج شنبه همزمان با نهم اردیبهشت این پرداخت انجام می‌شود.

مشمولان دریافت این یارانه، حدود ۶۰ میلیون نفر از جمعیت ۷۸ میلیون نفری یارانه بگیران هستند که برای آن‌ها به تناسب اعضای خانواده مبلغ متغیر است؛ به طوری که برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

هزینه پرداخت کمک معیشتی در ماه به حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و سالانه هزینه‌ای حدود۳۰ هزار میلیارد تومان به همراه دارد که باید به هزینه‌های یارانه‌ای نقدی سالانه، رقم ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی ۴۵ هزار و۵۰۰ تومانی را هم اضافه کرد که در مجموع به بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان در سال می‌رسد که دولت و مجلس اقدامی جهت اصلاح این روند نکرده اند.

اما پنجمین قسط ازپرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی نیز ازحساب سرپرستان خانوار‌هایی که این وام را دریافت کرده اند، از یارانه معیشتی واریزی در ماه جاری کسر خواهد شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: یارانه نقدی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: