تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟
با دستور وزیر بهداشت

با دستور سعید نمکی به معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، کمیته ستادی صیانت از جمعیت با مشارکت معاونت‌های بهداشت و درمان این وزارتخانه تشکیل می‌شود.

کد خبر: ۸۸۸۸۳
۱۱:۲۶ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

وزیر بهداشت ستاد صیانت از جمعیت

دیدارنیوز ـ سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای خطاب به علیرضا رئیسی، معاون بهداشتی نوشت: با توجه به روند فزاینده کاهش نرخ باروری و تغییر در ساختار جمعیتی کشور، به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تاکید شده است که اقدامات لازم را برای برنامه ریزی جمعیتی انجام دهند.

وی افزود: بر این اساس لازم است برای جلوگیری از این روند، کمیته ستادی صیانت از جمعیت با مشارکت معاونت‌های بهداشت و درمان وزارت بهداشت تشکیل شود. همچنین لازم است نظارت بر فرآیند تدوین برنامه عملیاتی جمعیتی دانشگاه‌ها تا ۳۰ اردیبهشت (روز ملی جمعیت) نهایی شود.

نمکی تاکید کرد: برنامه ریزی برای طرح این موضوع در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی قبل از ۳۰ اردیبهشت انجام شود و گزارش پیشرفت اقدامات به اینجانب ارائه شود.

بر اساس اعلام مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور، نرخ باروری در کشور در سال ۹۹ به ۱.۶ و رشد جمعیت به ۰.۶درصد کاهش پیدا کرده که کمترین میزان در طول تاریخ ایران است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: