تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.

رئیس جمهوری ترکیه از تشدید محدودیت‌های کرونایی در این کشور به منظور مهار شیوع بیماری کووید-۱۹ خبر داد.

کد خبر: ۸۸۷۹۰
۱۵:۴۳ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

اردوغان محدودیت‌های کرونایی در ترکیه

دیدارنیوز ـ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: از روز پنج شنبه و به منظور مهار موارد فزاینده ابتلا و فوت ناشی از شیوع کروناویروس، تعطیلی سراسری در این کشور آغاز خواهد شد و تا ۱۷ ماه مه ادامه پیدا می‌کند. بر این اساس مردم ملزم خواهند شد جز در موارد ضروری در خانه بمانند.

آمار‌های وزارت بهداشت ترکیه نشان می‌دهد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ هزار و ۳۱۲ مورد جدید ابتلا شناسایی شده و ۳۵۳ بیمار دیگر جان خود را از دست داده اند. میزان شیوع بیماری کووید-۱۹ در ترکیه نسبت به اواسط ماه آوریل کاهش پیدا کرده، اما این کشور همچنان جزو کشور‌هایی با آمار بالای مبتلایان در جهان قرار دارد.

از جمله محدودیت‌های جدید این است که تمامی سفر‌های بین شهری مستلزم دریافت مجوز رسمی است، تمامی مدارس تعطیل شده و آموزش به صورت آنلاین ادامه پیدا می‌کند.

همچنین افراد ملزم هستند در خانه بمانند و تنها برای خرید مایحتاج ضروری و دریافت خدمات درمانی اجازه دارند از خانه خارج شوند. همچنین فعالیت برخی مشاغل که خدمات ضروری ارائه می‌دهند ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: در زمانی که کشور‌های اروپایی وارد فاز بازگشایی و رفع محدودیت‌ها شده اند، لازم است که ما به سرعت موارد ابتلا را کاهش دهیم. در غیر این صورت، شاهد خسارت‌های اجتناب ناپذیری در بخش‌های مختلف همچون گردشگری، تجارت و آموزش خواهیم بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وی تاکید کرد: این اقدامات در شدیدترین حالت اجرا خواهد شد تا نتیجه مدنظر حاصل شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ترکیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: