تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

معاون پیشگیری از معلولیت‌های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور نسبت به بازگشت طرح جوانی جمعیت از سوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

کد خبر: ۸۸۷۶۶
۱۴:۳۸ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

سازمان بهزیستی غربالگری جنین

دیدارنیوز ـ افروز صفاری‌فرد درباره برگشت طرح جوانی جمعیت از سوی شورای نگهبان گفت: ما امیدواریم اعتراضاتی که از سوی شورای نگهبان به طرح جوانی جمعیت شده، مربوط به ماده ۵۳ و ۵۶ باشد.

وی ادامه داد: چراکه ما به این دو ماده اعتراض داریم و تاکید داریم یا حذف شود و یا به گونه‌ای اصلاح شود که جلوی غربالگری گرفته نشود. معتقدم نمایندگان مجلس باید نظر سازمان بهزیستی را در این رابطه جویا شوند.

معاون پیشگیری از معلولیت‌های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: ما هم مطالبی را می‌توانیم آماده و برای آن‌ها ارسال کنیم، البته باید ببینیم که نظر رییس سازمان چیست و اگر مجلس از ما نظرخواهی کند یا در این زمینه آمار و اطلاعاتی بخواهد، حتما ارائه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اصلا نیازی نیست در این طرح به این موضوع پرداخته شود، آنقدر موضوعات دیگری می‌توان در خصوص طرح جمعیت جوانی مطرح کرد که اصلا شاید غربالگری هیچ جایگاهی در این طرح نداشته باشد. غربالگری و سقط درمانی با یک هدف دیگری در حال انجام است و در راستای جوانی جمعیت نیست که بگوییم نیاز هست، حتما در این طرح به آن پرداخته شود.

به گفته معاون پیشگیری از معلولیت‌های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور مباحث دیگری در این طرح وجود دارد که بسیار جامع و کامل به موضوع جوانی جمعیت پرداخته است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: