تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

آمار‌های جدید نشان می‌دهند آمار فروش کتاب در بریتانیا در سال ۲۰۲۰ با وجود شیوع ویروس کرونا افزایش داشته است.

کد خبر: ۸۸۷۶۴
۱۴:۲۷ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

 فروش کتاب در بریتانیا

دیدارنیوز ـ به نقل از گاردین، زمانی که مخاطبان در سال ۲۰۲۰ در خانه‌های‌شان قرنطینه شده بودند و به کتاب‌ها پناه برده بودند آمار فروش کتاب‌های داستانی برای ناشران بریتانیایی به بیش از ۱۰۰ میلیون پوند رسید. همچنین آمار فروش کتاب‌های صوتی با افزایش مواجه شد.

آمار و ارقام ارائه‌شده از سوی انجمن ناشران نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۰ فروش کتاب‌های داستانی در بریتانیا با ۱۶ درصد افزایش از ۵۷۱ میلیون پوند به ۶۸۸ میلیون پوند رسید. آثار پرفروش سال ۲۰۲۰ را کتابی‌هایی همچون «همنت» اثر منتخب جایزه ادبیات داستانی زنان نوشته «مگی او فارل»، «شاگی بین» اثر منتخب بوکر نوشته «داگلاس استوارت»، «باشگاه قتل پنجشنبه‌ها» نوشته «ریچارد عثمان»، «دختر، زن، دیگر» نوشته «برناردین اواریستو» و «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته «دلیا اوئنز» تشکیل داده‌اند. همچنین «پسر، موش کور، روباه و اسب» نوشته «چارلی مکسی» پرفروش‌ترین اثر سال گذشته بریتانیا بوده است.

این افزایش درحالی اتفاق افتاده که در سال ۲۰۲۰، دوره‌ای که کتابفروشی‌ها در بریتانیا به دلیل کرونا ماه‌ها تعطیل شده بودند فروش کتاب‌های چاپی با ۶ درصد کاهش به ۳.۴ میلیارد پوند رسید. با این حال آمار فروش دیجیتالی با ۱۲ درصد به ۳ میلیارد پوند افزایش پیدا کرد.

فروش کتاب‌های غیرداستانی در سال ۲۰۲۰ نیز با ۴ درصد افزایش همراه بوده است تا آمار فروش به یک میلیارد پوند برسد. همچنین فروش کتاب‌های کودک با ۲ درصد افزایش ۳۹۶ میلیون پوند شد.

اما بیشترین افزایش به کتاب‌های صوتی تعلق دارد که در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش ۳۷ درصدی داشته است.

در مجموع درآمد فروش کتاب در این سال ۷ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: