تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد:

رییس سازمان آموزش و پرورش سازمان استثنایی از آغاز اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

کد خبر: ۸۸۷۵۵
۱۳:۴۶ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

سنجش سلامت نوآموزان

دیدارنیوز ـ به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید جواد حسینی افزود: بیش از ۲۰ هزار عوامل اجرایی در قریب به ۲ هزار پایگاه سنجش در سطح کشور با برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی همکاری خواهند داشت.

حسینی با تأکید بر اینکه برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی همه‌ساله به‌منظور شناسایی و مداخلات به هنگام طلایی اجرا می‌شود، اظهار داشت: در سال گذشته و باوجود شرایط کرونایی ۹۸.۸ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفتند که نشان از استقبال خوب خانواده‌ها از این برنامه و تلاش گسترده عوامل اجرایی این طرح دارد.

حسینی تصریح کرد: حفظ سلامت نوآموزان اصل اساسی در طرح سنجش سال جاری است و رعایت دستورات ستاد ملی کرونا در تمامی پایگاه‌ها سنجش الزامی است.

وی ادامه داد: رعایت کامل موارد بهداشتی و ضدعفونی پایگاه ها، ایجاد اتاق انتظار، کاهش پذیرش روزانه نوآموزان، افزایش ساعت کار پایگاه ها، افزایش زمان سنجش، راه اندازی شیفت عصر در برخی پایگاه ها، ایجاد درگاه پرداخت الکترونیکی و افزایش ابزار‌های آزماینده تحصیلی از جمله مواردی است که برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شرایط بهداشتی در پایگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر اساس نوبت گیری انجام شده و برای جلوگیری از ازدحام، انتظار می‌رود فقط یکی از والدین همراه با فرزند خود در روز و ساعت تعیین شده به پایگاه‌های سنجش مراجعه کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در تمامی استان‌های کشور اتاق سنجش آکوستیک نیز راه اندازی شده است، گفت: یکی از تحولات اساسی برنامه سنجش سال ۱۴۰۰، گنجاندن تست‌های شناخت نشانگان مشکلات ویژه یادگیری، برای غربالگری و شناسایی نوآموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری است.

حسینی در پایان گفت: تمهیدات لازم برای سنجش نوآموزان پیش دبستانی در سال جاری در نظر گرفته شده است و در صورت استقبال والدین بخشی از این نوآموزان نیز در این برنامه ارزیابی خواهند شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: