تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

مقام‌های قبرس اعلام کردند به زودی مرز‌های این کشور را به روی گردشگران واکسینه‌شده ده‌ها کشور باز خواهند کرد.

کد خبر: ۸۸۷۴۸
۱۳:۲۴ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

 قبرس گردشگران واکسینه‌شده

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های قبرس اعلام کردند مرز‌های این کشور را از دهم ماه «می» به روی گردشگران واکسینه‌شده ۶۵ کشور بازگشایی خواهند کرد تا مسافران بتوانند بدون نیاز به ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا و یا سپری کردن قرنطینه از این کشور بازدید کنند.

به گفته وزیر گردشگری قبرس، کشور‌هایی همچون ارمنستان، بحرین، کانادا، مصر، کویت، لبنان، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا و سوئیس در فهرست ۶۵ کشور یادشده قرار دارند.

بر اساس این تصمیم جدید مقام‌های قبرس، گردشگرانی که به صورت کامل واکسینه شده باشند می‌توانند وارد این کشور شوند. گردشگران در عین حال باید پروتکل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وزیر گردشگری قبرس معتقد است تصمیم جدید می‌تواند در احیای صنعت گردشگری این کشور که بر اثر همه‌گیری کرونا دچار خسارت شدید شده بود تاثیرگذار باشد.

حدود یک ماه پیش بود که قبرس با ورود گردشگران بریتانیایی واکسینه‌شده بدون سایر محدودیت‌های مسافرتی موافقت کرد. بریتانیا بزرگ‌ترین منبع گردشگری قبرس محسوب می‌شود.

با این حال مقام‌های قبرس هنوز منتظر تصمیم دولت بریتانیا برای صدور مجوز سفر‌های بین‌المللی بریتانیایی‌ها هستند.

در حال حاضر، با توجه به آمار‌های نگران‌کننده قبرس در موارد ابتلا به کرونا، روسیه، دومین منبع بزرگ گردشگری قبرس، پرواز‌های چارتری‌اش را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.

به دنبال افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در قبرس، قرنطینه دوهفته‌ای از روز دوشنبه در این کشور به اجرا گذاشته شد.

صنعت گردشگری قبرس به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های مسافرتی و کاهش ۸۴ درصدی مسافران در سال گذشته متحمل خسارت‌های شدیدی شده است.

گردشگری حدود ۱۵ درصد از تولیدات ناخالص داخلی این کشور را دربرمی‌گیرد، اما درآمد حاصل از این حوزه در سال ۲۰۲۰ با ۸۵ درصد کاهش مواجه شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: