تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

سازمان تامین اجتماعی مکلف شده متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته را انجام دهد دولت هم موظف شده بدهی‌های خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند.

کد خبر: ۸۸۷۲۹
۱۲:۵۳ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

دیدارنیوز ـ حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: کارگران بازنشسته تامین اجتماعی خواستار همسان سازی و متناسب سازی حقوق هستند که با پیگیری‌های انجام شده و طبق برنامه ششم در سال ۹۵ سازمان تامین اجتماعی مکلف شده است متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته را انجام دهد و همچنین دولت هم موظف شده است تا بدهی‌های خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

وی افزود: براساس همین ماده در سال گذشته با پیگیری نماینده‌های مجلس ۴۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های تامین اجتماعی در قالب واگذاری سهام به سازمان تامین اجتماعی داده شد و در سال جاری هم ۸۹ هزار میلیارد تومان هم به همین روش انجام می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مرداد ماه سال گذشته هم سازمان تامین اجتماعی با منابع تخصیص یافته دولتی متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته را آغاز کرد، اما متاسفانه کامل انجام نشد و همین موضوع زمینه اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی را فراهم کرد. وی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی در فروردین ماه هم افزایش حقوق بازنشستگان را در دستورکار قرار داد که متناسب نبود و با اعتراض بازنشستگان همراه شد.

همسان سازی حقوق در سال جاری

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه گویا سازمان تامین اجتماعی همسان سازی حقوق در سال جاری را با تشکل‌ها و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی هماهنگ کرده است، اظهار کرد: با ارسال نامه به رئیس جمهور و پیگیری برخی دیگر از نمایندگان مجلس فیش حقوقی که در ۲۰ فروردین ماه بر سامانه قرار گرفته شد، حذف و قرار شد تا دهم اردیبهشت ماه فیش‌های جدید کارگران بازنشسته منتشر شود.

تخصیص منابع مالی متناسب سازی حقوق کارگران

وی افزود: انتظار ما از سازمان تامین اجتماعی این است که با پیگیری‌های انجام شده و تخصیص منابع مالی متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته به درستی انجام شود.

افرایش حقوق بازنشستگان تا میزان ۳۹ درصد

سخنگوی دولت با برشمردن اقدامات دولت برای افزایش مستمری حداقل‌بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، گفت: این افرایش تا میزان ۳۹ درصد و برای سایر سطوح (غیرحداقل‌بگیر) ۲۶ درصد به علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان به تصویب رسید. دهقان کیا گفت: بازنشستگان با اعمال افزایش ۳۹ درصدی و اجرای مرحله دوم متناسب سازی حدود ۴میلیون و ۲۰۰هزار تومان دریافت خواهند کرد.

منبع: راهبرد معاصر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
0
0
کدام همسان اختلاف با کشوری هم ردیف بلا چهار میلین خجالت بکشید که شما پررو هستید ودروغگو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
0
0
شوهر من ودوستش هر دو بازنشسته هستند با سختی کار چرا باید اسفند ماه بعضی ها دو بار یک ودویست دریافت کنند وما یکبار بعد کجای عدالت را رعایت کردید که حقوق حداقل بگیر تغییر نمی کند الهی از خدا عوض بگیرید ما که دستمان به جایی نمی زسه