تیتر امروز

«رئیسی» رییس است؛ اما...
اردوگاه اصولگرایان و انتخابات ۱۴۰۰

«رئیسی» رییس است؛ اما...

در اردوگاه اصولگرایی اوضاع به ظاهر بر وفق مراد ابراهیم رئیسی است اما حضور چندین نامزد دیگر از این جناح نشان از آن دارد که بازی پیچیدگی‌های بیشتری هم دارد و کار شاید به این سادگی نیست.
جهانگیری در تقلا، پزشکیان چراغ خاموش، لاریجانی مرموز!
اردوگاه اصلاح‌طلبان و انتخابات ۱۴۰۰

جهانگیری در تقلا، پزشکیان چراغ خاموش، لاریجانی مرموز!

سیمای انتخاباتی اردوگاه‌های رقیب مشخص شده است. در اردوی اصلاح‌طلبی هواداران جهانگیری در تقلا هستند، پزشکیان هنوز با چراغ خاموش حرکت می‌کند و علی لاریجانی مرموزترین نامزد این دوره است.
بانک مرکزی اعلام کرد:

متوسط قیمت خرید و فروش واحد‌های مسکونی شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل از آن ۳٫۱ درصد کاهش یافت. در عین حال قیمت مسکن، در اول ۱۴۰۰ نسبت به اول سال قبل، ۹۲ درصد گرانتر شده است.

کد خبر: ۸۸۷۲۷
۱۲:۴۵ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

کاهش قیمت مسکن

دیدارنیوز ـ بانک مرکزی اعلام کرد: در فروردین ماه سال ۱۴۰۰، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران، ۲۹ میلیون ۳۲۲هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل ۳٫۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. در اسفند سال قبل هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان گزارش شده بود. با این حساب متوسط قیمت مسکن در شهر تهران حدود ۹۵۰ هزار تومان در متر ارزانتر شده است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده نزدیک به ۶۷ میلیون تومان بوده است. این واحد در منطقه یک معامله شده است. رقم معامله شده در مقایسه با گرانترین معامله سال ۹۹ بیش از ۱۱۳ درصد رشد داشته است. البته معامله گران فروردین امسال برای هر متر حدود یک میلیون. ۹۰۰ هزار تومان، ارزانتر از معامله گران اسفند بوده است.

اما قطب دیگر معاملات که رکورد پایین‌ترین قیمت را داشته است اوضاع کاملا عکس بوده است. ارزانترین معامله پایتخت در بازار مسکن نسبت به اسفند حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در هر متر گرانتر شده است. منطقه ۱۸ در ابتدای ۱۴۰۰ عکس سایر مناطق رشد قیمت داشته است.

همچنین در ماه مورد گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۲ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۶۰٫۳ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۸٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

«گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰» برگرفته از آمار‌های خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

برچسب ها: قیمت مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: