تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

«درست یا غلط، علی دایی یکی از ابرچهره‌های تاریخ فوتبال ایران است؛ آن‌ قدر که اگر هم خودش نباشد، اسمش به بهانه‌های مختلف مطرح خواهد بود.»

کد خبر: ۸۸۷۲۲
۱۲:۳۱ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

صدای دایی هست، تصویر دایی نیست

دیدارنیوز - روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «در شرایطی که دوری علی دایی از فوتبال ایران همچنان ادامه دارد، در هفته‌های آغازین سال ۱۴۰۰ بیش از پیش نام او بر سر زبان‌ها افتاده است. برای فوتبالی‌ها انگار این بهار با نام شهریار گره خورده و به بهانه‌های مختلف، مکرر در مورد او بحث می‌شود. هنوز مشخص نیست دایی چه زمانی به میادین باز خواهد گشت اما همین حضور پررنگ او در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نشان‌دهنده «غیر قابل حذف» بودن این سرمایه فوتبال ایران است.

آن ویدئوی قدیمی

پنج سال پیش علی دایی به‌ عنوان سرمربی وقت نفت تهران در یک نشست خبری حاضر شد و با همان هیجان و عصبانیت‌های خاص خودش چند کلمه در مورد تفاوت‌های نام «عباس بوعذار» و «محمدی» حرف زد. آن زمان قیاس جالب و بامزه دایی باعث خنده حضار شد اما هیچ‌کس تصورش را هم نمی‌کرد این قطعه ویدئوی فراموش‌شده، پنج‌سال بعد به سوژه داغ شبکه‌های اجتماعی تبدیل شود. انگار که تازه ظرفیت‌های سرگرم‌کننده این مصاحبه کشف شده باشد، در طول چند هفته گذشته ویدئوی مورد نظر هزاران بار بازنشر شده است.

داستان استقلالی‌بودن

همیشه شایعاتی در مورد استقلالی‌بودن علی دایی به گوش می‌رسید. به هر حال او یکی از اسطوره‌های تاریخ پرسپولیس است و این پارادوکس می‌توانست در نوع خودش جالب باشد. سرانجام در روزهای آغازین سال جدید دایی در مصاحبه‌ای به صراحت و با صداقت اعلام کرد در کودکی هوادار استقلال بوده اما بعد از حضور در پرسپولیس تعلقات قبلی‌اش را فراموش کرده است و همچنان سرخ‌ها را دوست دارد.

حکایت سوپرلیگ

علی دایی آن‌ قدر نام بزرگی در فوتبال هست که حتی سوپرلیگ اروپا هم به او ربط پیدا کند. بعد از کودتای ۱۲ باشگاه موسس برای راه‌اندازی سوپرلیگ از همین امسال، فیفا اعلام کرد هر بازیکنی در این مسابقات حاضر شود از بازی‌های ملی محروم خواهد شد. از قضا یوونتوس هم جزو موسسان بود و اگر رونالدو برای این تیم در سوپرلیگ به میدان می‌رفت، دیگر قادر به حضور در مسابقات ملی نبود. این مساله می‌توانست به غیرمنتظره‌ترین شکل ممکن رکورد گل‌های ملی علی دایی را از گزند رونالدو مصون نگه دارد اما خب ایده سوپرلیگ لغو شد و رونالدو هم می‌تواند در مسابقات ملی پرتغال شرکت کند.

رابطه با علی کریمی

زمانی که علی کریمی نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال شد، بسیاری انتظار داشتند علی دایی از او حمایت کند اما شهریار این کار را نکرد تا باز هم داستان اختلاف دو طرف مطرح شود. او اما اخیرا گفته صرفا به این دلیل از کریمی حمایت نکرد که برنامه خاصی از وی یا سایر کاندیداها ندیده بود. دایی همچنین اضافه کرده عدم پیروزی در انتخابات فدراسیون، به سود و صلاح کریمی بوده است.

اعتراض کرونایی

تازه‌ترین اتفاقی هم که اسم علی دایی را سر زبان‌ها انداخت، اعتراض تند او به بهانه افزایش تعداد قربانیان کرونا و نیز تاخیر در واکسینه‌شدن مردم بود. دایی این مطلب را روی صفحه شش‌ونیم میلیون نفری اینستاگرامش منتشر و بازتاب بسیار وسیعی هم پیدا کرد. درست یا غلط علی دایی با این مختصات، یکی از ابرچهره‌های تاریخ فوتبال ایران است؛ آن‌ قدر که اگر هم خودش نباشد، اسمش به بهانه‌های مختلف مطرح خواهد بود.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: