تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در هند همچنان بالای ۳۰۰ هزار نفر است و شرایط بحرانی در این کشور موجب شده تا از نیرو‌های ارتش کمک گرفته شود.

کد خبر: ۸۸۶۹۳
۱۱:۳۹ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

موج کرونا در هند

دیدارنیوز ـ با فوت ۲۷۷۱ بیمار دیگر مجموع آمار قربانیان کروناویروس در هند در آستانه ۲۰۰ هزار نفر قرار گرفته و همچنین نیرو‌های ارتش وارد عمل شدند تا با ارسال کمک‌های پزشکی به مقابله با روند افزایشی این بیماری در کشور کمک کنند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۳ هزار و ۱۴۴ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در هند شناسایی شده که نسبت به آمار روز قبل کاهش داشته است. همچنین ازدحام بیماران در بیمارستان‌ها در کنار کمبود تخت و اکسیژن موجب شده تا بیمارستان‌ها از پذیرش بیمار خودداری کنند.

"ریجو ام جان" استاد و اقتصاددان در انستیتوی مدیریت هند در ایالت کرالای جنوبی گفت: توجه داشته باشید که کاهش آمار موارد جدید ابتلا تا حد زیادی به دلیل کاهش تست‌های تشخیصی است. این ارقام نشانه کاهش موارد ابتلا نیست بلکه به این مفهوم است که تعداد زیادی از موارد مثبت کروناویروس شناسایی نشده اند.

هند از ارتش کشور درخواست کرده تا برای مقابله با این بحران فاجعه بار کمک کنند. ژنرال "بیپین راوات"، رئیس ستاد دفاع اواخر روز دوشنبه گفته است که اکسیژن از محل ذخایر نیرو‌های مسلح در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد و نیرو‌های بازنشسته به نظام سلامت که به دلیل افزایش تعداد بیماران تحت فشار قرار دارد، ملحق می‌شوند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، همچنین کشور‌هایی از جمله انگلیس، آلمان و ایالات متحده اعلام کرده اند که تجهیزات و امکانات درمانی به هند ارسال می‌کنند. محموله‌ای از تجهیزات ضروری پزشکی از انگلیس که شامل ۱۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی است امروز وارد دهلی شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: