تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟
در پی واکسیناسیون و کنترل کرونا

در پی واکسناسیون و کنترل ویروس کرونا در برخی کشور‌های اروپایی و گسترش این ویروس در برخی دیگر از کشورها، احتمال حذف و اضافه شدن برخی کشور‌ها در فهرست پرواز‌های ممنوعه کرونایی طی روز‌ها و هفته آتی وجود دارد که کشور‌های اروپایی، جنوب شرقی آسیا و برخی همسایگان شامل آن خواهند شد.

کد خبر: ۸۸۶۵۳
۰۹:۴۶ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

فهرست پرواز‌های ممنوعه

دیدارنیوز ـ بر اساس آخرین دستورالعمل ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا که در هفته گذشته ابلاغ شده بود ۱۳ کشور در فهرست مقاصد ممنوعه و دارای واریانت انگلیسی و ۲۷ کشور در فهرست کشور‌های پرخطر با بروز بالای بیماری قرار گرفته بودند که برای ورود به کشور باید پروتکل‌های خاصی مانند دریافت تست مجدد در مبادی کشور و احتمال قرنطینه برای مسافران آن‌ها رعایت می‌شد.

البته این لیست طی روز‌های گذشته تغییر کوچکی کرد و هند و پاکستان نیز در پی گسترش شیوع ویروس کرونا، به فهرست کشور‌های ممنوعه اضافه شدند و همه پروازهای‌شان به و از ایران ممنوع شد.

در حال حاضر مقاصد ممنوعه کرونایی برای پرواز‌های مسافری، کشور‌های فرانسه، بوتسوانی، برزیل، جمهوری چک، عراق، پاکستان، هند، استوانی، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، اسلواکی، آفریقای جنوبی و زامبیا است، اما در این میان کشور‌های اروپایی عملکرد مناسبی در زمینه واکسیناسیون و کنترل ویروس کرونا داشته‌اند و از سوی دیگر برخی از کشور‌های منطقه و همسایگان ایران نیز عملکرد ضعیفی در این زمینه دارند و همچنان کرونا در کشور‌های آن‌ها می‌تازد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده خبرنگار ایسنا، در همین راستا طی روز‌ها و هفته آتی، احتمال تغییر در این فهرست وجود دارد و برخی کشور‌های اروپایی و کشور‌هایی که آمار مبتلایان و جانباختگان روزانه در آن‌ها در حال کاهش است، از این لیست خارج شده و پرواز‌های مسافری به این مقاصد از سر گرفته خواهد شد و برخی دیگر از کشور‌های منطقه و همسایگان دیگر نیز به فهرست ممنوعه اضافه خواهند شد.

البته پیش از این نیز مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه بار‌ها بر این نکته تاکید کرده بودند که با توجه به تغییر وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور‌های مختلف فهرست کشور‌های ممنوعه، پرخطر و سایر کشور‌ها که همان مقاصد کم خطر هستند، تغییر خواهد کرد و بر همین اساس پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها نیز برای پرواز به این مقاصد نیز متفاوت خواهد بود و حالا باید ببینیم که در ادامه کدام کشور‌ها از فهرست ممنوعیت پروازی خارج و کدام مقاصد خارجی به آن اضافه خواهند شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: