تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

با بالا گرفتن بحران کرونا در هند نخست وزیر این کشور اعلام کرده است که برای مدیریت برحان کرونا از ارتش هند کمک خواهد گرفت.

کد خبر: ۸۸۶۱۸
۲۲:۴۱ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

ارتش هند برای مدیریت بحران کرونا وارد میدان می‌شود

دیدارنیوز: دولت هند روز دوشنبه پس از دیدار نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور با رئیس ستاد نیرو‌های مسلح اعلام کرد که از ارتش برای کمک به مقابله با موج شیوع کرونا و مدیریت آن کمک می‌گیرد.

بنا به اعلام دفتر نخست وزیر هند قرار است شماری از کادر درمانی بازنشسته نیرو‌های مسلح به خدمت فراخوانده شوند. از سوی دیگر قرار است تمام کارکنان بهداشتی نیرو‌های مسلح هند در بیمارستان‌های این کشور مستقر شوند.

تصمیم‌های جدید مقامات هند برای مقابله با موج شیوع بیماری «کووید ۱۹» در حالی اتخاذ می‌شود که رکورد موارد جدید ابتلا به این بیماری در هند روز دوشنبه بار دیگر شکسته شد. طی پنج روز گذشته موارد جدید و شناسایی شده ابتلا به ویروس کرونا در هند هر روز بیش از ۳۵۰ هزار مورد بوده است.

این در حالی است که گزارش‌ها طی روز‌های گذشته از کمبود کپسول‌های اکسیژن در بیمارستان‌های هند حکایت داشت. موج جدید شیوع بیماری «کووید ۱۹» در هند نگرانی‌ها از احتمال فروپاشی نظام درمانی این کشور یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری را افزایش داده است. ظرفیت پذیرش بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های هند تقریبا تکمیل شده و همه دستگاه‌های تنفس مصنوعی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

از سوی دیگر شمار زیاد قربانیان روزانه همه گیری کرونا در هند باعث شده است که اجساد جان باختگان شبانه و بیرون از مراکز ویژه سوزاندن اجساد و در هوای آزاد سوزانده شود. بنا به آمار رسمی روز دوشنبه ۲۸۱۲ نفر در سراسر هند بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست دادند. این رقم به این معنا است که به طور متوسط در هر ساعت ۱۱۷ شهروند هند جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست می‌دهد.

کارشناسان بیماری‌های همه گیر در هند هشدار می‌دهند که وضعیت شیوع کرونا در این کشور طی هفته‌ها و ماه‌های آینده «بدتر» خواهد شد.

هشدار سازمان جهانی بهداشت: برای نتیجه‌گیری درباره گونه هندی کرونا زود است

سازمان جهانی بهداشت همزمان با موج جدید شیوع ویروس کرونا در هند نسبت به هرگونه نتیجه گیری زودهنگام درباره گونه جهش یافته این ویروس که در این کشور شیوع یافته است هشدار داد.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت که این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد هنوز نوع جهش یافته ویروس کرونا را که در هند شیوع پیدا کرده «نگران کننده» ارزیابی نکرده است. وی افزود که هنوز مشخص نیست که وضعیت بحرانی کنونی در هند تا چه میزان با گونه جهش یافته ویروس کرونا در این کشور در ارتباط است.

به گفته سخنگوی جهانی بهداشت ممکن است که جشنواره‌ها و گردهمایی‌ها در هند باعث افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا شده باشد. سازمان جهانی بهداشت تاکنون برخی گونه‌های جهش یافته ویروس کرونا را که ابتدا در بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل شناسایی شدند مایه «نگرانی» ارزیابی کرده است. نوع جهش یافته ویروس کرونا در هند اولین بار در روز اول دسامبر سال ۲۰۲۰ شناسایی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: