تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

طبق گفته معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی امروز با برگشت خوردن تراکنش‌های فاقد کد شهاب در پایا و تراکنش‌های ساتنا که حساب آن توسط بانک عامل به بانک مرکزی معرفی و در سامانه سیاح ثبت نشده است، دو گام مهم برای شفافیت تراکنش‌های بانکی برداشته شد.

کد خبر: ۸۸۵۸۸
۱۵:۳۳ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

تراکنش‌های بانکی

دیدارنیوز ـ بانک مرکزی اوایل بهمن پارسال تمام تراکنش‌های بانکی فاقد «کد شهاب» در ساتنا را برگشت زد و افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده بودند، دیگر می‌توانستند از این خدمت بهره‌مند شوند.

از امروز نیز، تراکنش‌های بدون کد ملی شخص حقوقی و شناسه ملی شخص حقوقی در «پایا» برگشت می‌خورد.

در این زمینه، مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در یک پیام توئیتری نوشت: امروز دو گام مهم برای شفافیت تراکنش‌های بانکی برداشته شد؛ اولین گام این است که تراکنش‌های فاقد کد شهاب در پایا برگشت می‌خورد.

وی افزود: همچنین، تراکنش‌های ساتنا که حساب آن توسط بانک عامل به بانک مرکزی معرفی و در سامانه سیاح ثبت نشده است، برگشت می‌خورد. بنابراین، به زودی شاهد عدم وجود تراکنش‌های بدون هویت در شبکه بانکی خواهیم بود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: بانک مرکزی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: