تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان پیشنهاد داد:

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به پیشنهاد توقف کلیه سفر‌ها به ۴ استان خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان، گفت: اگر این پیشنهاد در ستاد استانی مقابله با کرونا مصوب شود از انتقال بخش قابل توجهی از ویروس جهش یافته هندی به استان جلوگیری خواهیم کرد.

کد خبر: ۸۸۵۷۶
۱۵:۰۰ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

حجت الله غلامی جلوگیری از انتقال کرونای هندی

دیدارنیوز ـ حجت الله غلامی امروز (دوشنبه_۶ اردیبهشت ماه) در حاشیه سفر وزیر بهداشت به اصفهان در جمع خبرنگاران، با اشاره به کنترل جدی تردد‌ها در استان، اظهار کرد: تردد‌ها را به شدت کنترل کرده و خودرو‌های غیر بومی را متوقف می‌کنیم. حتی برای اینکه بار حمل و نقل عمومی کم شود طرح زوج و فرد را به طور کامل لغو کردیم تا مردم بیشتر با وسایل شخصی خود تردد کنند، اگرچه ترافیک را در شبکه معابر زیاد می‌کند، ولی ایمنی بیشتری دارد.

وی در مورد مترو نیز گفت: شاید بخش عمده‌ای از انتقال بیماری در همین بخش باشد و به همین خاطر ساعت کار مترو کم شده، اما اگر به جمعه بندی برسیم مترو همچنان عامل انتقال بیماری است، برای تعطیلی کامل مترو هم برنامه ریزی می‌کنیم.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به پیشنهاد به ستاد استانی کرونا برای توقف کلیه سفر‌ها به خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان، گفت: حتی معتقدیم استان‌هایی مثل یزد و کرمان هم باید همین کار را انجام دهند و سفر خود را به این ۴ استان محدود کنند، اما اگر این کار را نکردند سفر‌ها به استان یزد و کرمان هم باید محدود شود.

وی افزود: اگر این پیشنهاد در ستاد استانی مقابله با کرونا مصوب شود فکر می‌کنم از انتقال بخش قابل توجهی از ویروس جهش یافته هندی به استان جلوگیری خواهیم کرد.

غلامی در مورد وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان نیز گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بخشی از موارد و محدودیت‌ها به ۹۰ درصد رسیده، ولی در خیلی از موارد زیر ۹۰ درصد هستیم و می‌توان گفت به طور متوسط ۷۵ درصد محدودیت‌ها در استان اصفهان رعایت می‌شود.

وی ادامه داد: در استفاده از ماسک به بالای ۹۰ درصد رسیده ایم، ولی در بقیه موارد قطعا به این مقدار نرسیده ایم مثل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تجمع در فروشگاه‌ها و برگزاری یکسری مراسم که محدودیت‌ها به طور جدی رعایت نمی‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان درباره تاب آوری اصناف در محدودیت‌های کرونا، گفت: تاب آوری چیزی نیست که قشری بگوید دارد یا نه، ضمن اینکه اگر قرار باشد بخشی بگوید تاب آوری ندارد قطعا اول بهداشت و درمان است که درخط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارد و با تحمل فشارها، تاب آوری خود را بالا می‌برد، بنابراین بخش اقتصادی هم باید تاب آوری خود را بالا ببرد.

وی در مورد برگزاری مراسم شب‌های قدر نیز توضیح داد: قرار شد مراسم شب‌های قدر به صورت محدود به لحاظ تعداد و در فضای رو باز و زمان حداکثری ۲ ساعت برگزار شود، همچنین برای اینکه بتوانیم این مراسم را در ساعات مختلف شب داشته باشیم محدودیت‌های تردد شبانه را در این ۳ شب حذف کرده ایم تا مراسم به صورت گسترده در ساعاتی از شب تا نزدیک سحر برگزار شود.

غلامی با تاکید براینکه همه محدودیت‌ها تا زمانی که تغییر رنگ بندی شهر‌ها را نداشته باشیم ادامه دارد، تصریح کرد: این دستورالعمل کلی است که براساس طرح جامع هوشمند تدوین و ابلاغ شده و زمانی می‌توانیم منتظر کاهش محدودیت‌ها باشیم که تغییر رنگ از قرمز به نارنجی و از نارنجی به زرد برسد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، در مورد تاثیر محدودیت‌ها بر وضعیت استان از نظر شیوع کرونا گفت: شاید اگر محدودیت‌ها نبود الان تعداد بیماران و مرگ و میر‌ها این مقدار نبود و اگر در حال حاضر با وجود همه محدودیت‌ها همچنان شاهد رشد بیماری هستیم می‌توان گفت در صورت نبود محدودیت‌ها الان چند برابر وضعیت بدتری داشتیم.

وی با تاکید براینکه بار اصلی محدودیت‌ها به دوش اصناف نیست و همه بخش‌ها به خصوص بهداشت و درمان محدودیت‌ها را تحمل می‌کنند، خاطرنشان کرد: تمام ادارات با یک سوم نیرو‌ها فعالیت می‌کنند و هرکجا تخلفی اتفاق افتاد بلافاصله بازرسی استانداری با آن برخورد خواهد کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونای هندی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: