تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر در لیست دریافت واکسن کرونا قرار گرفته اند و به زودی واکسینه می‌شوند.

کد خبر: ۸۸۵۴۲
۱۳:۱۲ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

محمدحسن قوسیان واکسیناسیون هلال احمر

دیدارنیوز ـ محمدحسن قوسیان مقدم دبیر کل جمعیت هلال احمر در گفتگویی از اختصاص سهمیه واکسن کرونا به امدادگران این سازمان خبر داد و گفت: بر اساس توافقات انجام شده در روز گذشته، قرار است وزارت بهداشت حدود هزار دوز واکسن را به امدادگران جمعیت هلال احمر اختصاص دهد.

وی افزود: این واکسن‌ها جزو واکسن‌های جدید وارد شده به کشور بوده و یک هزار دوز از آن‌ها به هلال احمر تعلق خواهد گرفت. دلیل اختصاص سهمیه واکسیناسیون به امدادگران نیز حضور مداوم آن‌ها در سطح جامعه به ویژه در اجرای طرح شهید سلیمانی و وجود خطر برای آنهاست.

قوسیان مقدم تصریح کرد: البته تعدادی از کارکنان جمعیت هلال احمر که در زمینه درمانی فعال هستند، پیشتر واکسینه شده بودند و در نوبت جدید امدادگران به ویژه کسانی که در موضوع طرح سلامت و کنترل مرز فعال هستند، واکسینه خواهند شد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر از خرید ۵۰۰ دستگاه اکسیژن ساز جدید برای استفاده عموم مردم خبر داد و اظهار داشت: پیشتر ۴۰۰ دستگاه اکسیژن ساز با کمک کمیته امداد تهیه و به بانک امانات پزشکی کشور تحویل شد که مردم می‌توانند به صورت امانی و رایگان از این دستگاه‌ها استفاده کنند.

وی افزود: به تازگی نیز قرارداد خرید ۵۰۰ دستگاه جدید نیز از محل کمک‌های مردمی امضاء شده و تا یک هفته آینده ۳۰۰ عدد از این دستگاه‌ها تحویل بانک امانات پزشکی خواهد شد. باقی آن‌ها نیز به مرور تأمین می‌شود و هموطنان نیازمند استفاده از این دستگاه‌ها به ویژه بیماران مبتلا به کرونا نیز می‌توانند به صورت امانی از آن‌ها استفاده کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: