تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان جنگل‌ها خبر داد

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به راه‌اندازی سامانه حدنگاری از پایش آنلاین آفات و حریق در جنگل‌ها و مراتع خبر داد.

کد خبر: ۸۸۵۴۰
۱۳:۰۷ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

سامانه حدنگار حریق جنگل ها

دیدارنیوز ـ میثم حسینی لر در گفتگویی ضمن اشاره به راه‌اندازی سامانه حدنگاری در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در قالب طرح تحول دیجیتال اظهار کرد: پیش از این حدنگاری یا کاداستر اراضی در کشور به‌صورت دستی انجام می‌شد، اما ما نیاز داشتیم که این اطلاعات و مستندات را برای مشخص کردن محدوده اراضی ملی و مستثنیات در سامانه‌ای بارگذاری کنیم.

وی ادامه داد: درج اطلاعات در سامانه حدنگاری علاوه بر مستند کردن مدارک سبب خواهد شد که پاسخ به استعلامات سریع‌تر و شفاف‌تر داده شود همچنین این سامانه متشکل از لایه‌های مختلفی ازجمله پایش آفات در عرصه‌های منابع طبیعی، پایش حریق و نقاط بحرانی، بانک اطلاعات معدن و مجوز‌های صادر شده در این زمینه است. از این‌رو می‌توان از این سامانه برای کنترل حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور، مشخص کردن نقاط بحرانی و مقابله با آفات و امراض استفاده کرد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه طی سال گذشته در ۵۷ میلیون هکتار از اراضی کشور طرح کاداستر اجرایی شد، تصریح کرد: درحال حاضر سامانه حدنگاری در چهار استان کشور به‌صورت آزمایشی اجرایی شده است و از حدود سه ماه آینده در کل کشور قابل اجرا خواهد بود.

حسینی لر در پایان با اشاره به اینکه در قالب طرح تحول دیجیتال سامانه استعلامات نیز در سازمان جنگل‌ها راه‌اندازی شده است، گفت: پیش از این تمامی استعلامات از ما برای دریافت زمین یا استخراج از معادن به‌صورت دستی و با نامه‌نگاری‌های کاغذی صورت می‌گرفت که مشکلات خاص خود را داشت. درحال حاضر با راه‌اندازی سامانه پاسخ‌دهی به استعلامات اراضی، شفافیت‌های لازم در این‌باره به‌دست آمده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: جنگل حریق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: