تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار با اعطای سه جایزه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی به فیلم «سرزمین آواره ها» ساخته «کلوئی ژائو» برگزار شد.

کد خبر: ۸۸۴۴۶
۰۸:۴۹ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

«سرزمین آواره ها» جوایز اسکار

دیدارنیوز - مراسم اسکار ۲۰۲۱ امسال به دلیل بحران جهانی کرونا با تاخیر دو ماهه و با شرایط خاص و متفاوت از سال های گذشته در دو سالن یونیون استیشن و دالبی تئاتر در لس آنجلس برگزار شد و در نهایت دو جایزه اصلی بهترین فیلم و کارگردانی جوایز امسال طبق پیش بینی ها به فیلم «سرزمین آواره ها» ساخته «کلوئی ژائو » کارگردان زن چینی تبار رسید و «فرانسیس مک دورمند» هم برای بازی در این فیلم بهترین بازیگر زن شناخته شد. 

«آنتونی هاپکینز» نیز برای بازی درخشان در فیلم «پدر» توانست دومین جایزه اسکار بازیگری خود را کسب کند. 

فیلم «منک» به کارگردانی «دیوید فینچر» که با حضور در ۱۰ شاخه بیشترین تعداد نامزدی را به خود اختصاص داده بود، تنها به کسب دو جایزه بهترین فیلمبرداری و طراحی تولید بسنده کرد.

فهرست نامزدها و برندگان نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار بدین شرح است:

۱. بهترین فیلم

نامزدها: پدر، منک، میناری، یهودا و مسیح سیاه، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه،صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷
 بهترین فیلم سرزمین آواره ها


۲. بهترین کارگردانی
نامزدها: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)، دیوید فینچر (منک)، لی ایزاک چانگ (میناری)، امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)، راند دیگر ( توماس وینتربرگ)
برنده: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)

۳. بهترین بازیگر نقش اصلی مرد 
نامزدها: ریز احمد (صای متال)، چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی)، گری اولدمن (منک)، آنتونی هاپکینز (پدر)، استیون یون (میناری)
برنده: بهترین بازیگر نقش اصلی مرد آنتونی هاپکینز (پدر)


۴. بهترین بازیگر زن نقش اصلی زن
نامزدها: ویولا دیویس (بلک باتم ما رینی)، آندرا دی (ایالات متحده علیه بیلی هالیدی)، ونسا کربی (تکه های یک زن)، فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)، کری مولیگان (زن جوان خوش آتیه)
برنده: فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)


۵. بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: ساشا بارون کوهن (بورات ۲)، دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)، لسلی اودوم جونیور (یک شب در میامی)، پاول ریسی (صدای متال)، کیت استنفیلد (یهودا و مسیح سیاه)
برنده: دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)

۶. بهترین بازیگر نقش مکمل زن 
نامزدها: ماریا باکالوا (بورات ۲)، گلن کلوز (مرثیه هیل بیلی)، اولویا کلمن (پدر)، آماندار سایفرد (منک)، یو-جونگ یون (میناری)
برنده: یو-جونگ یون (میناری)

۷. بهترین فیلمنامه اصلی 
نامزدها: یهودا و مسیح سیاه، میناری، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷
برنده: امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)

۸. بهترین فیلمنامه اقتباسی 
نامزدها: بورات ۲، پدر، سرزمین آواره ها، یک شب در میامی، ببر سفید
برنده: فلورین زلر و کریستوفر همپتون (پدر)

۹. بهترین انیمیشن بلند 
نامزدها: به پیش، روی ماه، شان گوسفنده: فارماگدون، روح، وولف واکرز
برنده: روح

۱۰. بهترین مستند بلند
نامزدها: کالکتیو، کمپ معلولان، عامل جاسوس، معلم اختاپوس من، زمان
برنده: معلم اختاپوس من

۱۱. بهترین فیلم (غیر انگلیسی زبان)

نامزدها: راند دیگر (دانمارک)، روزهای بهتر (هنگ کنگ)، کالکتیو (رومانی)، مردی که پوست خود را فروخت (تونس)، کجا رفتی آیدا؟ (بوسنی و هرزگوین) 
برنده: راند دیگر (دانمارک)

۱۲. بهترین فیلمبرداری 
نامزدها: یهودا و مسیح سیاه، منک، اخبار جهان، سرزمین آواره ها، دادگاه شیکاگو ۷
برنده: منک

۱۳. بهترین تدوین
نامزدها: پدر، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷
برنده: صدای متال

۱۴. بهترین طراحی لباس
نامزدها: اِما، ما رینی بلک باتم، منک، مولان، پینوکیو
برنده: بلک باتم ماریتی

۱۵. بهترین طراحی تولید
نامزدها: پدر، ما رینی بلک باتم، منک، اخبار جهان، تنت
برنده: منک

۱۶. بهترین صدا
نامزدها: سگ تازی، منک، اخبار جهان، روح، صدای متال
برنده: صدا متال

۱۷. بهترین مستند کوتاه
نامزدها: کولت، کنسرتو یک مکالمه است، جدا نشوید، بخش گرسنگی، یک اهنگ عاشقانه برای لاتاشا
برنده: کولت

۱۸. بهترین فیلم کوتاه
نامزدها: اتاق نامه، هدیه، احساس کردن، دو غریبه دور، چشم سفید
برنده: دو غریبه دور

۱۹. بهترین انیمیشن کوتاه
نامزدها: تونل، نبوغ محلی، اگر اتفاقی بیافتد دوستت دارم، اوپرا، مردم بله گو
برنده: اگر اتفاقی بیافتد دوستت دارم

۲۰. بهترین موسیقی متن
نامزدها: ۵همخون، منک، میناری، اخبار جهان، روح
برنده: روح

۲۱. بهترین چهره پردازی 
نامزدها: اِما، مرثیه هیلبیلی، بلک باتم مارینی، منک، پینوکیو
برنده: بلک باتم مارینی

۲۲. بهترین طراحی لباس 
نامزدها: اِما، بلک باتم ما رینی، منک، مولان، پینوکیو
برنده: بلک باتم مارینی

۲۳. بهترین جلوه های ویژه 
نامزدها: عشق و هیولاها، آسمان نیمه‌شب، مولان، ایوان منحصربه‌فرد، تِنت
برنده: تنت


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: