تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

طبق اعلام مسئولان گمرک، هنوز ابلاغیه‌ای در رابطه با ممنوعیت تردد مسافر و کالا از هند و همچنین مرز پاکستان به گمرک ایران اعلام نشده است.

کد خبر: ۸۸۴۲۵
۱۶:۳۵ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

تردد کالا و مسافر از هند و پاکستان

دیدارنیوز ـ سید روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران درباره آخرین وضعیت تردد در مرز پاکستان و یا ورود کالا از این کشور و هند گفت: با وجود اعلامی که در رابطه با ممنوعیت تردد مسافر و کالا از این دو کشور شده است، ما در گمرک ایران هنوز ابلاغیه‌ای در رابطه با این ممنوعیت دریافت نکرده ایم و شرایط به روال گذشته ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ممنوعیت تردد کالا قابل تامل است، افزود: از ابتدای جریان کرونا تا کنون همواره هر گونه تردد مسافر یا کالا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفته است و البته در مقاطعی بنابر ابلاغیه ستاد ملی کرونا تردد مسافر در برخی از مرز‌ها ممنوع شده بود.

لطیفی با اشاره به اینکه در هر شرایطی توجه به فرآیند تجارت بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: گمرک ایران در زمانی که بسیاری از کشور‌ها در آغاز فراگیری کووید ۱۹ مرز‌های خود را بر کالا‌های تجاری بسته بودند به سازمان جهانی گمرک پیشنهاد اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی به جای توقف روند تجتری را داده بود که بعد‌ها در تمام کشور‌ها نیز اجرا شد تا ضمن توجه به سلامت انسانها، راه‌های قطع زنجیره ویروس به جای قطع روابط تجاری اجرا شد برهمین اساس ضمن ارسال کالا‌های صادراتی، کالا‌های مورد نیاز به ویژه کالا‌های اساسی به کشور وارد می‌شود که در رابطه با آن همواره پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده است، از سویی بر اساس اعلام همکاران ما در بنادر، کالا‌های هندی عمدتا در کانتینر حمل و زمان نسبتا زیادی در مسیر دریایی از کشور مبدأ تا ایران طی کرده و بعد از آن هم مدتی برای تخلیه طول می‌کشد و در نهایت در گمرک و بنادر تخلیه می‌شوند و خدمه نیز حق خروج از شناور‌ها را ندارند و جای نگرانی نسبت به ورود کالا نیست.

وی با بیان اینکه رئیس کل گمرک ایران به زودی در مورد ممنوعیت واردات کالای هندی که از سوی وزیر کشور اعلام شده با وی مکاتبه‌ای خواهد داشت، یادآورد شد که به هر صورت تصمیم گیری در مورد تبادل کالا باید با تامل بیشتری صورت گیرد، چرا که می‌تواند تبعات خود را به همراه داشته باشد.

گفتنی است: به دنبال شیوع ویروس کرونای هندی در روز‌های اخیر مسئولان مربوطه در ستاد ملی کرونا و همچنین وزارت کشور موضوع ممنوعیت تبادل مسافر و یا کالا بین ایران و هند و پاکستان را اعلام کرده اند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: هندوستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: