تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

چین اعلام کرد در تلاش است تا برای گونه‌های جهش یافته ویروس کرونا واکسن بسازد.

کد خبر: ۸۸۴۱۹
۱۶:۲۰ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

ساخت واکسن برای گونه‌های جهش یافته کرونا

دیدارنیوز ـ جونگ نان شان، عضو آکادمی مهندسی چین و ویروس شناس معروف این کشور در یک همایش علمی ویدئویی گفت که او و همکارانش به دنبال ساخت واکسن برای گونه‌های جهش یافته کرونا هستند.

وی جهش‌های ویروس را اصلی‌ترین مشکل کنونی در پیشگیری و کنترل ویروس کرونا خواند و گفت: نمونه‌های جهش یافته ویروس بیشتر مربوط به انگلستان، برزیل، نیجریه و آفریقای جنوبی هستند.

این ویروس شناس معروف چینی گفت: از میان همه آنها، اثربخشی آن دسته از واکسن‌هایی که در حال حاضر با ویروس تضعیف شده ساخته می‌شوند بر نمونه جهش یافته در آفریقای جنوبی با نام ۱۳۵۱ B رو به کاهش گذاشته است.

جونگ اظهار کرد که او و همکارانش در تلاش هستند تا از طریق غربالگری گسترده جمعیت، ژن‌های حساس آسیایی‌ها به ویژه چینی‌ها به ویروس را پیدا کنند.

همزمان یک نظرسنجی درباره میزان تمایل چینی‌ها به واکسیناسیون نشان می‌دهد ۸۰ درصد شهروندان این کشور مایل به واکسینه شدن در برابر کرونا هستند.

پیش از این، سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرده بود تا اول اردیبهشت سال جاری بیش از ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سراسر کشور تزریق شده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: