تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
استاندار بوشهر مطرح کرد:

استاندار بوشهر گفت: برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا هندی، تخلیه محموله لنج‌های تجاری در بنادر استان بوشهر منوط به تست کرونای خدمه شناور‌ها است.

کد خبر: ۸۸۴۱۴
۱۶:۰۴ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

ویروس کرونا هندی

دیدارنیوز ـ عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر، سهل‌انگاری در رعایت پروتکل بهداشتی را سبب افزایش بیماران، بستری‌ها و فوتی‌ها دانست و اظهار کرد: با توجه به شناسایی ویروس جهش یافته دیگر کرونا تحت عنوان هندی باید تمام راهکار‌های لازم برای جلوگیری و پیشگیری از ورود این ویروس به استان ارائه شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تأکید بر ارتقا آمادگی نظام سلامت برای مقابله با بیماری جهش یافته کرونا هندی تصریح کرد: در کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیرو‌های هندی بسیاری فعالیت می‌کنند و رفت و آمد به کشور هند دارند از این نظر باید خدمه شناور‌های تجاری استان بوشهر مراقبت ویژه کنند تا به این ویروس مبتلا نشوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ابتلا به بیماری کرونا هندی نیاز به قرنطینه کامل دارد افزود: باید تمام راهکار‌های لازم در جلوگیری از انتقال این ویروس جدید کرونایی اندیشیده شود.

گراوند با استناد به نظر کارشناسان بهداشتی و درمانی، ویروس کرونا هندی را خطرناک‌تر از دیگر ویروس‌ها دانست تصریح کرد: مرز دریایی در استان بوشهر تنها راه ورود ویروس کرونا هندی است که برای جلوگیری از انتقال این ویروس، تخلیه محموله لنج‌های تجاری در بنادر استان بوشهر منوط به تست کرونای خدمه شناور‌ها است.

وی، با بیان اینکه در ۱۴ ماه گذشته کسبه و اصناف بیشترین صدمه و خسارت دیده‌اند تأکید کرد: برای حمایت از بخش اقتصاد، هفته آینده در حوزه کسب و کار و برنامه‌های اقتصادی طرح مهمی در هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب می‌شود.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر، تنها راه مقابله با این ویروس را رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دانست و بیان کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در عرصه مقابله با کرونا در همه سطوح جامعه ضروری است.

استاندار بوشهر با تأکید بر پرهیز از دورهمی‌ها و حضور در تجمعات گفت: خانه باغ‌ها در گورکات تنگستان مورد بازرسی و نظارت قرار بگیرد در صورت برپایی دورهمی و تجمع، بدون وقفه پلمب و با خاطیان برخورد قضایی شود.

گراوند، توجه به تهویه هوا با توجه به آغاز فصل گرما و روشن شدن کولر گازی را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: در هر بخشی از جامعه اگر احساس شود پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا رعایت نمی‌کند بدون وقفه باید پلمب شود.

وی، با بیان اینکه اکنون وضعیت بستری بیماران در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر ثابت است تأکید کرد: باید زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته شود تا شاهد افزایش مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها نباشیم.

استاندار بوشهر، رعایت حضور یک سوم کارکنان در ادارات استان بوشهر را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: اگر اداره‌ای این مصوبه را رعایت نکند تعطیل و پلمب می‌شود.

گراوند با تأکید بر کنترل تردد خودرو‌ها در محور‌های استان بوشهر گفت: کارکنان ادارات در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر که در خارج از مرکز شهرستان سکونت دارند ورود آن‌ها به ادارات ممنوع است و باید کنترل لازم صورت بگیرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونای هندی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: