تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

حفاری همیشه هیجان‌انگیز است و در تصویر این خبر، عکس سی و یکمین سوراخ حفاری مریخ‌نورد "کنجکاوی" که "باردو" (Bardou) نام دارد، نشان داده شده است.

کد خبر: ۸۸۳۵۷
۱۳:۱۲ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

حفاری جدید مریخ‌نورد

دیدارنیوز ـ افراد می‌توانند سوراخ به قطر.۶ اینچ را در این تصویر که مریخ‌نورد کنجکاوی با استفاده از دوربین "ناوکم" (Navcam) سمت چپ خود ثبت کرده است، مشاهده کنند. مریخ‌نورد کنجکاوی با استفاده از ابزار‌های SAM & CheMin خود در حال مطالعه کانی شناسی و شیمی نمونه خاک مریخ است.

در حالی که این مریخ نورد با کمک ابزار خود به بررسی نمونه‌ها می‌پردازد، دوربین "چم‌کم‌" (ChemCam) آن به مشاهده بخش‌هایی که مریخ‌نورد در آینده با آن‌ها مواجه خواهد شد، می‌پردازد. این دوربین در بررسی صخره‌ها و خاک از فاصله دور، یک پرتو لیزری منتشر می‌کند و تحلیل ترکیب عناصر مواد ترکیب‌شده را در نواحی کوچک‌تر از یک میلی‌متر سطح مریخ انجام می‌دهد. دوربین چم‌کم می‌تواند ویژگی‌هایی را مشخص کند که پنج تا ۱۰ برابر کوچک‌تر از ویژگی‌های مشخص شده با دوربین‌های پیشین ناسا هستند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: فضا نوردی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: