تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تاکید کرد

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خبر‌های نگران‌کننده‌ای درباره پاندمی کرونا در هند به گوش می‌رسد بر لزوم نظارت کامل بر تشدید و کنترل قرنطینه‌های مرزی تاکید کرد.

کد خبر: ۸۸۳۴۳
۱۲:۲۰ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

سید آرش حسینی ملانی   کنترل قرنطینه‌های مرزی

دیدارنیوز ـ سید آرش حسینی میلانی در دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: شورا یک نهاد اجتماعی است و نباید نگاه سیاسی به آن داشت و باید فضا و فرصتی را فراهم کرد که بهترین نیرو‌های این آب و خاک در آن خدمت کنند. در حقیقت شورا‌ها یکی از مهمترین نمود‌های دموکراسی به ویژه در سطح محلی هستند و امید داریم که مراجع بررسی کننده صلاحیت‌ها حداکثر رواداری را در بررسی تایید صلاحیت‌ها داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خبر‌های نگران‌کننده‌ای درباره پاندمی کرونا در هند به گوش می‌رسد گفت: از دستگاه‌های مسئول تقاضا دارم نسبت به تشدید و کنترل قرنطینه‌های مرزی نظارت کاملی را داشته باشند.

وی با اشاره به آلودگی هوای تهران گفت: امسال به دلیل شرایط اقلیمی و خشکی حاکم و کاهش ۴۰ درصدی بارندگی ممکن است در اواخر فصل بهار و تابستان شاهد آلایندگی گرد و غبار باشیم و آلودگی ناشی از ازن بیشتر از سال گذشته خواهد بود. در سال گذشته ۳۴ روز آلایندگی ناشی از ازن را در تیر و مرداد داشتیم و به دلیل شرایط اجتناب ناپذیر کرونایی، طرح ترافیک را هم لغو می‌کنیم که در منطقه مرکزی احتمال افزایش آلایندگی ازن افزایش پیدا می‌کند.

میلانی افزود: باید به مساله گردوغبار نیز توجه کرد. در فرودین ماه با پدیده آلودگی مواجه شدیم و در حالی که تعداد روز‌های پاک پایتخت در فروردین ماه قابل توجه است امسال تنها دو روز هوای پاک داشتیم و با ۴ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس مواجه بودیم که از کانون‌های غبارخیز اطراف تهران منتقل شده بود و هنوز غباری که از منطقه عراق و عربستان به کشور وارد می‌شود به تهران نرسیده و نیاز است تا کارگروه آلودگی هوا تشکیل و تمهیداتی در نظر گرفته شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: