تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.
رییس سازمان غذا و دارو خبر داد

رییس سازمان غذا و دارو گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، در دو ماه آینده خروج انسولین از زنجیره رسمی را کنترل خواهیم کرد و به صفر می‌رسانیم.

کد خبر: ۸۸۳۱۷
۱۱:۱۳ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

انسولین

دیدارنیوز ـ به گزارش خانه ملت، محمدرضا شانه‌ساز در مورد فروش واکسن کرونا در بازار سیاه، گفت: این موضوع بار‌ها مطرح شده و کارشناسان ما در ناصرخسرو حضور یافتند، اما هیچ موردی از نشت واکسن‌های وارده شده در بازار سیاه مشاهده نشده است.

احتمال خروج واکسن کرونا از سیستم و نظام شبکه بهداشت بسیار ضعیف است

رییس سازمان غذا و دارو افزود: هر واکسنی که وارد کشور می‌شود برچسب‌گذاری می‌شود و دارای شناسه است و همچنین به طور کامل مشخص است هر دوز واکسن به چه شخصی تزریق شده است بنابراین احتمال خروج واکسن از سیستم و نظام شبکه بهداشت بسیار ضعیف است.

شانه‌ساز تصریح کرد: از زمان ورود رمدسیویر به کشور شاهد فروش نمونه‌های تقلبی این دارو با قیمت‌های نجومی بودیم و عده‌ای سودجو با فروش دارو‌های تقلبی مردم را فریب داده‌اند.

وی در مورد برخی اظهارات مبنی بر فروش انسولین در بازار سیاه، گفت: بر اساس تکلیف قانونی، ثبت انسولین قلمی در سامانه تیتک برای جلوگیری از فروش خارج از چارچوب دو تا سه ماه است شروع شده و در تلاش هستیم تا حد زیادی از خروج انسولین از زنجیره رسمی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو یادآور شد: طی یک تا دو ماه آینده خروج انسولین از زنجیره رسمی را به طور کامل کنترل خواهیم کرد و به صفر می‌رسانیم البته ممکن است انسولین از مبادی قاچاق وارد کشور شده و به فروش برسد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: انسولین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: