تیتر امروز

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...
گزارش میدانی دیدار از وضعیت مراکز واکسیناسیون کرونا

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...

تزریق دوز دوم واکسن کرونای سالمندان با تاخیر مواجه شده است. نسرین نیکنام در گزارشی میدانی به تنها مرکزی سر زده است که تا چند روز قبل امکان تزریق دوز دوم واکسن در آن وجود داشت، اما...
شوالیه‌ای از سردسیر!
یورو بیست (۲)

شوالیه‌ای از سردسیر!

«یورو بیست» عنوان ستونی است که به مناسبت برگزاری مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا یا یورو منتشر می‌شود و روزنگار‌ی است از آرش راهبر مسئول میز ورزشی دیدارنیوز.
در نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه

وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار اصلاح احکام بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

کد خبر: ۸۸۳۰۷
۱۰:۳۴ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

وزیر بهداشت اصلاح احکام بازنشستگان این وزارتخانه

دیدارنیوز ـ بنابر اعلام وبدا، در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر نوبخت آمده است: «با عنایت به قسمت آخر مفاد نامه ماده (۱) دستورالعمل اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگی کشوری و لشکری با شاغلان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح که بیان میدارد «.. به نحوی که حقوق بازنشستگان در هر طبقه/گره شغلی یا درجه/ رتبه مصوب و نظایر آن فارغ از سال بازنشستگی آنان متناسب با سنوات خدمت ۹۰ درصد از حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلان سی سال خدمت هم تراز مشترک همان صندوق کمتر نباشد»، به استحضار می‌رساند با بررسی‌های به عمل آمده و تقاضای بازنشستگان محترم حوزه سلامت، نظر به اینکه وزار بهداشت، درمان و آموزش پزشکی براساس مفاد ماده (۱) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مستثنی بوده و حقوق و مزایای مشمول کسور شاغلین آن علاوه بر حقوق ثابت و فوق العاده‌های مشابه سایر دستگاه ها، شامل فوق العاده‌هایی همچون جذب، حق اشعه، سختی شرایط محیط کار و...) می‌باشد، لذا موضوع ۹۰ درصد میانگین رعایت نشده است.

به عنوان مثال برای سال۱۳۹۹، میانگین حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی شاغلین این وزارت با ۳۰ سال سابقه بازنشستگی و طبقه ۱۶ (گروه ۲۰) یکصد و بیست میلیون ریال بوده درحالی که حقوق بازنشستگی بازنشستگان وزارت پس از همسان سازی طبق جداول مصوب شده، هفتاد و پنج میلیون ریال است که بر اساس مصوبه مذکور (۹۰ درصد) میبایست یکصد و هشت میلیون ریال باشد.

خواهشمند است درخصوص اصلاح احکام بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور لازم را صادر نمایید.»

منبع: ایسنا
برچسب ها: وزیر بهداشت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: