تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.

براساس گزارش مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا بامداد یکشنبه به ۱۴۷ میلیون و ۱۴ هزار نفر رسیده است.

کد خبر: ۸۸۲۸۶
۰۹:۳۶ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

آمار جهانی کرونا

دیدارنیوز ـ به گزارش مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۳ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۴۶۱ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۶۷ هزار و ۹۴ نفر به کووید ۱۹مبتلا شده و ۸۱۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۳۲ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۳۷۳ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۸۵ هزار و ۱۳۹ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا ۲۵ میلیون و ۲۹۶ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمار‌های ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، روسیه و ترکیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

افزایش شمار مبتلایان کرونا در آمریکا در حالی رخ می‌دهد که بیشترین تعداد واکسن در این کشور تا کنون توزیع شده و در شرایطی که جهان با کمبود واکسن کرونا دست و پنجه نرم می‌کند دولت فدرال آمریکا مقدار زیادی از دوز‌های واکسن را خارج از نیاز خود انبار کرده است.

طبق محاسبات خبرگزاری فرانسه تا روز شنبه، بیش از یک میلیارد دوز واکسن کرونا در سطح جهان توزیع شده است که بیش از نیمی از آن‌ها تنها در سه کشور آمریکا، چین و هند مورد استفاده قرار گرفته است.

براین اساس بیش از نیمی یا ۵۸ درصد واکسن‌های توزیع شده تنها در سه کشور امریکا با ۲۲۵میلیون و ۶۰۰ هزار دوز، چین با ۲۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار دوز و هند با ۱۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز استفاده شده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: