تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا اظهار داشت: قرار است فاز سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" به صورت مستقل در برخی از کشور‌های همسایه هم انجام شود.

کد خبر: ۸۸۲۵۶
۰۸:۵۹ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

فاز ۳ واکسن ایران برکت در کشورهای همسایه

دیدارنیوز ـ دکتر محمدرضا صالحی روز یکشنبه در گفتگویی بیان داشت: برنامه ریزی‌های لازم در حال انجام است که فاز سوم تست انسانی واکسن علاوه بر ایران در برخی از کشور‌های همسایه به صورت مستقل انجام شود.

وی افزود: این کار در مورد برخی از واکسن‌های کرونا انجام شده یا در حال انجام است که به طور مثال می‌توان به واکسن پاستور اشاره کرد.

وی ادامه داد: واکسن کرونای پاستور که کار مشترک ایران و کوبا است، علاوه بر انجام فاز سوم تست انسانی آن در کوبا، قرار است فاز سوم آن به صورت مستقل در ایران هم انجام شود.

تزریق واکسن کوو ایران برکت به داوطلبان فاز سوم تست انسانی

صالحی با اشاره به اینکه مجوز ورود به فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت صادر شده است، گفت: تزریق واکسن به داوطلبان این مرحله به احتمال فراوان از امروز آغاز می‌شود. این مرحله در ۶ شهر با جمعیت ۲۰ هزار نفر در رده سنی ۱۸ تا ۷۰ سال انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام داوطلبان از روز اول اردیبهشت ماه آغاز شده است، افزود: ثبت نام داوطلبان از دو مسیر سامانه ۴۰۳۰ و اپلیکیشن‌ای گپ در حال انجام است.

صالحی ادامه داد: روند ثبت نام از داوطلبان این طرح مطالعاتی به طور مطلوب در حال انجام است و بعد از انجام غربالگری، داوطلبان انتخاب و وارد این طرح مطالعاتی می‌شوند. در این مرحله، برخی از مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای وارد این طرح مطالعاتی خواهند شد.

واکسن ایران برکت بی ضرر است

وی افزود: نتایج ابتدایی مرحله دوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت تاکید مجددی بود که نشان داد واکسن کوویران بی ضرر است.
صالحی ادامه داد: در مورد نتایج نهایی ایمنی زایی واکسن در این مرحله نیاز به فرصت بیشتری است و اواخر خرداد ماه می‌توان آن را به دقت اعلام کرد.
مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا، به وضعیت عمومی داوطلبان مرحله دوم اشاره کرد و گفت: داوطلبان این مرحله تاکنون عارضه جدی و شدیدی نداشته اند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: