تیتر امروز

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...
گزارش میدانی دیدار از وضعیت مراکز واکسیناسیون کرونا

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...

تزریق دوز دوم واکسن کرونای سالمندان با تاخیر مواجه شده است. نسرین نیکنام در گزارشی میدانی به تنها مرکزی سر زده است که تا چند روز قبل امکان تزریق دوز دوم واکسن در آن وجود داشت، اما...
شوالیه‌ای از سردسیر!
یورو بیست (۲)

شوالیه‌ای از سردسیر!

«یورو بیست» عنوان ستونی است که به مناسبت برگزاری مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا یا یورو منتشر می‌شود و روزنگار‌ی است از آرش راهبر مسئول میز ورزشی دیدارنیوز.

یک موقعیت باستانی رومی در منطقه وادی السوانی واقع در بخش شرقی شهرستان الکاف در کشور تونس کشف شد.

کد خبر: ۸۸۱۸۶
۱۴:۳۰ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

کشف یک موقعیت باستانی رومی با ارزش تاریخی

دیدارنیوز ـ عبدالکریم الوبیری، نماینده منطقه‌ای کانون ملی میراث در الکاف گفت: این موقعیت در بردارنده مجموعه‌ای از نشانه‌های تاریخی دارای ارزش بسیار بالا است و از وجود ساکنانی در این منطقه از زمان امپراتوری روم خبر می‌دهد.

به گفته وی، این موقعیت باستانی در بردارنده مجموعه‌ای از نشانه‌های تاریخی و باستانی و نقوش هندسی و آثاری پراکنده از کارگاه‌های روغن‌گیری زیتون و به طور خاص تعداد زیادی آب انبار است، ضمن اینکه چشمه اصلی که آب شرب این منطقه از آن تأمین می‌شود و اجزای کانال‌های انتقال آب به آن نیز کشف شده است.

علاوه بر این، در این منطقه، جاده اصلی رومی که از کنار این موقعیت باستانی عبور می‌کرد، کشف شد که هنوز به گفته او، آثار سنگ‌های خرد شده به ویژه در کنار صحرایی که در کنار این موقعیت قرار گرفته است، مشاهده می‌شود.

الوبیری اشاره کرد که این منطقه با جدیت بیشتری از جوانب مختلف مورد مطالعه قرار خواهد گرفت تا عناصر آن مشخص و همه اجزای آن شناخته شود تا مانند دیگر موقعیت‌های باستانی موجود در این منطقه، از جمله حمام رومی در منطقه ملاق واقع در بخش غربی شهرستان الکاف که هم‌اکنون در دست ترمیم قرار دارد، معرفی شود.

این خبر توسط رایزنی فرهنگی ایران در تونس تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته شده است.

منبع: مهر
برچسب ها: باستان شناسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: