تیتر امروز

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!
چند نکته از بازی ایران و سنگال

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!

در روزی که مهدی طارمی به سردار آزمون ترجیح داده شد، سردار به عنوان یار تعویضی به زمین آمد و گل تساوی تیم ملی برابر سنگال را به ثمر رساند.
وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!
گزارش دیدار از نگاه ضرغامی به صنعت گردشگری در روز جهانی آن

وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!

دیروز روز جهانی گردشگری بود و تنها جمله مهم عزت الله ضرغامی در این روز این بود که در بازی "مار و پله" همیشه بازنده است، بازی‌ای که "ایران هراسی" نقش ثابت روی تاس او است.
پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...

کشف یک موقعیت باستانی رومی با ارزش تاریخی

یک موقعیت باستانی رومی در منطقه وادی السوانی واقع در بخش شرقی شهرستان الکاف در کشور تونس کشف شد.

کد خبر: ۸۸۱۸۶
۱۴:۳۰ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

کشف یک موقعیت باستانی رومی با ارزش تاریخی

دیدارنیوز ـ عبدالکریم الوبیری، نماینده منطقه‌ای کانون ملی میراث در الکاف گفت: این موقعیت در بردارنده مجموعه‌ای از نشانه‌های تاریخی دارای ارزش بسیار بالا است و از وجود ساکنانی در این منطقه از زمان امپراتوری روم خبر می‌دهد.

به گفته وی، این موقعیت باستانی در بردارنده مجموعه‌ای از نشانه‌های تاریخی و باستانی و نقوش هندسی و آثاری پراکنده از کارگاه‌های روغن‌گیری زیتون و به طور خاص تعداد زیادی آب انبار است، ضمن اینکه چشمه اصلی که آب شرب این منطقه از آن تأمین می‌شود و اجزای کانال‌های انتقال آب به آن نیز کشف شده است.

علاوه بر این، در این منطقه، جاده اصلی رومی که از کنار این موقعیت باستانی عبور می‌کرد، کشف شد که هنوز به گفته او، آثار سنگ‌های خرد شده به ویژه در کنار صحرایی که در کنار این موقعیت قرار گرفته است، مشاهده می‌شود.

الوبیری اشاره کرد که این منطقه با جدیت بیشتری از جوانب مختلف مورد مطالعه قرار خواهد گرفت تا عناصر آن مشخص و همه اجزای آن شناخته شود تا مانند دیگر موقعیت‌های باستانی موجود در این منطقه، از جمله حمام رومی در منطقه ملاق واقع در بخش غربی شهرستان الکاف که هم‌اکنون در دست ترمیم قرار دارد، معرفی شود.

این خبر توسط رایزنی فرهنگی ایران در تونس تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته شده است.

منبع: مهر
برچسب ها: باستان شناسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی