تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

منابع خبری افغانستان اعلام کردند که «رفیع عثمانی» استاد دانشگاه خصوصی «پیشگام» صبح امروز توسط افراد مسلح ناشناس در کابل هدف حمله قرار گرفت و جان باخت.

کد خبر: ۸۸۱۲۹
۱۱:۴۰ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

دانشگاه

دیدارنیوز - خبرگزاری «جمهور» افغانستان امروز شنبه اعلام کرد که «رفیع عثمانی» استاد دانشگاه خصوصی «پیشگام» ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی در منطقه چهارم شهر کابل ترور شد.

فردوس فرامرز سخنگوی فرماندهی پلیس کابل وقوع حادثه تروریستی را تائید کرد اما به هویت ضارب و عوامل و انگیزه این ترور اشاره ای نکرده است.

حمله به استادان دانشگاه ها در افغانستان تازگی ندارد و حدود ۳ ماه پیش نیز مبشر مسلمیار استاد دانشکده الهیات دانشگاه کابل بر اثر انفجار بمب جاسازی شده در خودرو وی در نزدیکی دانشگاه کشته شد که تاکنون مسئولیت این ترورها را شخص و یا گروهی برعهده نگرفته است.

ترورهای هدفمند در افغانستان بویژه کابل پایتخت نگرانی را بشدت افزایش داده است و این شهر هر روز شاهد ترورهای خبرنگاران، فعالان مدنی و سیاسی، نیروهای مسلح و افراد دیگر می باشد.

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: