تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

وزیر دفاع روسیه از خارج سازی بخش عمده سربازان کشورش از مرز با اوکراین طی هفته های آتی که منجر به فروکش کردن بحران بالقوه حتی با وجود پابرجا ماندن تهدیدات نظامی علیه این کشور سابقا شریک با آن در اتحاد شوروی سابق شد، خبر داد.

کد خبر: ۸۸۰۰۱
۱۲:۳۵ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

روسیه

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه یو.اس نیوز، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در حالی از عقب نشینی همه سربازان موقتا مستقر شده کشورش از مرز با اوکراین خبر داد که کی یف شاهد انتقال دائمی برخی از این نیروها به این منطقه بوده است.
سرگئی شویگو در طی بازدید از پیش اعلام نشده خود از سربازان خط مقدم در این منطقه گفت: من معتقدم که اهداف این مهار برق آسا کاملا برآورده شده‌اند. این سربازان قابلیتشان برای تضمین دفاع قابل اعتماد از کشور را نشان داده‌اند.
روسیه استقرار سربازانش در مرز با اوکراین که طبق برآورد کی یف ۱۲۰۰۰۰ نفر بوده است را هم به عنوان یک مانور نظامی و هم پاسخی به مانورهای گسترده و مداوم ناتو در دیگر نقاط اروپا خوانده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه هنگام بازدید از شبه‌جزیره کریمه که به این کشور ضمیمه شده این اظهارات را اعلام کرد.
وزارت دفاع روسیه در مسکو می‌گوید، شویگو می‌خواست در این دیدار از نزدیک در جریان آمادگی عملیاتی نیروهای ارتش قرار بگیرد.
شویگو گفت، فرماندهان روسیه شروع به برنامه ریزی این عقب نشینی تا ۲۳ آوریل و تکمیل آن تا اول مه خواهند کرد.
از سوی دیگر ند پرایس، سخنکوی وزارت خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده خواستار اقداماتی از روسیه است و فقط در مورد عقب نشینی نیروهای خود از مرز اوکراین صحبت نمی‌کند.
وی اعلام کرد که ایالات متحده منتظر "اقدامات" و نه "کلمات" از روسیه است.
سخنگوی وزارت امور خارجه در میان خبرنگاران گفت که واشنگتن "به نظارت دقیق اوضاع ادامه خواهد داد."
پرایس گفت: "ما اعلامیه روسیه را برای شروع عقب نشینی نیروهای خود از مرزهای اوکراین شنیدیم. ما خواهان اقدامات در زمین و توقف اقدامات خصمانه آن هستیم."
سخنگوی ایالات متحده افزود: "ما از اوکراین پشتیبانی تسلیحاتی کرده‌ایم تا از خود دفاع کند و به عنوان یک شریک در کنار آن قرار بگیریم. اوکراین می داند کجا ایستاده ایم و روسیه می داند کجا ایستاده‌ایم."


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: