تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.

مسئولان قطری خاطرنشان کردند به دنبال این هستند تا تمیزترین جام جهانی تاریخ را در سال ۲۰۲۲ میزبانی کنند.

کد خبر: ۸۷۹۹۰
۱۲:۱۳ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

قطری‌ها: جام جهانی

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری تاس، کمیته عالی میزبانی جام جهانی فیفا ۲۰۲۲ متعهد شده است که پاک ترین جام جهانی فوتبال را تاکنون برگزار کند. کمتر از دو سال تا شروع جام جهانی باقی مانده است و در این زمان مسئولان قطری اعلام کردند ۲۰ درصد اتوبوس های مسابقات جام جهانی برقی خواهند بود و بقیه از استاندارد زیست محیطی یورو-۵ برخوردارند که محتوای مواد مضر در گازهای خروجی را تنظیم می کند.
شارژ اتوبوس برقی نیز به نوبه خود با انرژی خورشیدی کار می کند یعنی اتوبوس ها از صفحات خورشیدی شارژ می شوند. 
مترو در دوحه پایتخت قطر فرودگاه را به پنج ورزشگاه متصل می کند و هواداران می توانند از آن استفاده کنند. به طور کلی، مقامات قطر اطمینان می دهند که دسترسی به همه استادیوم‌ها تقریباً از هر نقطه قطر چه با مترو و چه با اتوبوس امکان پذیر خواهد بود. در این حالت، ایستگاه ها در مجاورت هتل ها واقع خواهند شد.  
علاوه بر مترو، اتوبوس و تراموای بدون ریل و ترامواهای معمولی مسافران را در طول مسابقات حمل می‌کنند.
تمام مسابقات جام جهانی قطر در ورزشگاه هایی برگزار می شود که فاصله آنها با هم ۷۵ کیلومتر بیشتر نخواهد شد. بنابراین، کمیته عالی گفت، بازدید کنندگان از مسابقات قهرمانی و بازیکنان نیازی به انجام پروازهای داخلی ندارند که همچنین به کاهش قابل توجهی در انتشار دی اکسید کربن در مقایسه با سایر مسابقات بین المللی کمک می کند.
افتتاح ۲۰۰ تا ۵۰۰ ایستگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در قطر در نزدیکی مراکز خرید، مناطق مسکونی، استادیوم ها، پارک ها و دفاتر دولتی نوآوری دیگر برای جام جهانی خواهد بود. به موازات این، کشور در حال حاضر به طور فعال اجاره اسکوترهای برقی و دوچرخه را توسعه می دهد و قصد دارد تعداد آنها را برای مسابقات قهرمانی فوتبال بیشتر کند.
جام جهانی از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ در پنج شهر و هشت استادیوم برگزار می شود.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: