تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
رییس ستاد خادم المنتظر شهرداری تهران تاکید کرد

رییس ستاد خادم المنتظر شهرداری تهران در آغاز بخش نخست از پنجمین مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه بر لزوم شناسایی نیاز‌های واقعی افراد کم‌برخوردار تاکید کرد.

کد خبر: ۸۷۹۶۵
۱۵:۰۴ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

لزوم شناسایی نیاز‌های واقعی افراد کم برخوردار

دیدارنیوز ـ سعید صادقی در حاشیه مراسم طرح رزمایش کمک‌های مومنانه گفت: رزمایش همدلی مومنانه در ادامه برنامه‌هایی که از سال گذشته در مصلی برگزار می‌شد، امسال نیز با رویکرد جدید در سامانه به روز شده سمات (سامانه مراکز اجتماعی تهران) در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در این سامانه با سازمان‌های مرتبط و متولی تامین کننده نیاز نیازمندان مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بسیج و سپاه جلساتی برگزار شده است علاوه بر این ستاد خادمان منتظر مناطق هم با استقرار در مناطق ۲۲ گانه شهرداری عملیاتی شد و سامانه تحت عنوان «سمات» آغاز به کار کرد.

صادقی با بیان اینکه امروز (۲اردیبهشت) نخستین روز از بخش اول مرحله پنجم رزمایش کمک‌های مومنانه است، توضیح داد: در شروع این بخش شهرداری‌های مناطق ۱۵ و ۱۶ اقلام و بسته‌های تهیه شده را تحویل دادند علاوه بر این اعضای ستاد خادمان منتظر که ستادی داوطلبانه است، بسته‌های اقلام تهیه شده خود را برای در اختیار قرار دادن به نیازمندان ارائه کردند.

به گفته رییس ستاد خادم المنتطر شهرداری تهران بخش‌های بعدی مرحله پنجم از رزمایش کمک‌های مومنانه از شنبه (۴ اردیبهشت) تا چهارشنبه (۸ اردیبهشت) همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) ادامه پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در این سامانه لیست اقلام ارائه شده با لیست سامانه سمات هر منطقه تطبیق داده می‌شود، اظهارکرد: در سامانه خدمات اجتماعی شهرداری حدود ۱۴ هزار خانوار در مناطق مختلف تحت پوشش قرار دارند که در واقع اهداف اول دریافت این بسته‌ها خواهند بود و مازاد این اقلام در مناطق با الزام درج در سامانه سمات، به سازمان‌های دیگر متولی تحویل داده خواهد شد.

مشاور شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه توجه صرف به اقلام و بسته‌های معیشتی کافی نیست، گفت: در آینده باید دیگر نیاز‌های این افراد شناسایی و برطرف شود البته تشکل‌های مردم‌نهاد و ستاد‌های خادمان منتظر در مناطق ۲۲گانه در حال انجام کار تحلیلی در بحث نیازمندان هستند تا نیاز‌های واقعی این افراد مشخص شود و مباحث روحی، روانی، اجتماعی، تحصیلی و مشکلات خانوادگی افراد نیز مورد بررسی قرار گیرد.

رییس ستاد خادم المنتظر شهرداری تهران با تاکید بر اینکه سامانه سمات با هدف هم‌افزایی بین سازمان‌های مرتبط فعالیت می‌کند و در این سامانه فضایی نیز برای خیرین در نظر گرفته شده یادآور شد: در شهرداری تهران نیز با موافقت معاونت منابع انسانی و اعلام آمادگی کارکنان شهرداری حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر از افرادی که به سیستم اتوماسیون اداری شهرداری دسترسی دارند اعلام آمادگی می‌کنند که یک روز از حقوق این ماه خود را به این امر خیر اختصاص دهند.

تحویل بسته‌های معیشتی به ۶۹۰ خانواده کم بضاعت در منطقه ۱۶

مهدی پورآقایی - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۶ - نیز در حاشیه این برنامه گفت: کمک‌های مردمی و مومنانه در راستای کمک به نیازمندان و افراد کم برخوردار در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران تحت عنوان ستاد خادمان منتظر، جمع آوری و به نیازمندان تحویل خواهد شد که در حال حاضر پنجمین مرحله رزمایش در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در این رزمایش، مناطق ۲۲ گانه شهرداری در هر مرحله کمک‌های جمع‌آوری شده را در مناسبت‌های مختلف بین افراد نیازمند تقسیم می‌کنند، اظهارکرد: منطقه ۱۶ تعداد ۲۵۰ بسته حمایتی شامل برنج، روغن، قند، حبوبات، رب گوجه فرنگی، پوشاک، کفش و حتی لوازم خانگی را بین خانواده‌های کم برخوردار توزیع می‌کند.

به گزارش سایت شهر پورآقایی در پایان گفت: هر سال چند مرحله از این رزمایش انجام می‌شود و در منطقه ۱۶ اطلاعات ۶۹۰ خانواده که با احتساب اعضای آنان به ۱۴۳۵ نفر می‌رسد در سامانه ثبت شده است و در هر مرحله اقلام و بسته‌های معیشتی جمع‌آوری شده بین این افراد تقسیم می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: