تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.

اغلب توصیه می‌شود افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند، همه راه‌ها را امتحان نکنند چرا که ممکن است هیچ پایه و اساس علمی پشت آن‌ها نباشد. در سال‌های اخیر، دانشمندان به راهکار‌های زیادی دست یافته‌اند که به نظر می‌رسد مثمر ثمر باشند.

کد خبر: ۸۷۸۹۰
۱۲:۰۱ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

کاهش وزن بدون نخوردن

دیدارنیوز ـ در این مطلب پنج نکته مؤثر ذکر شده که مبتنی بر تحقیقات هستند و به شما در راستای کاهش وزن درست کمک می‌کنند.

۱- آب بنوشید به خصوص پیش از صرف غذا

ادعا می‌شود که نوشیدن آب می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؛ نوشیدن آب می‌تواند متابولیسم را ۲۴ تا ۳۰درصد در طی ۱ تا ۱.۵ ساعت تقویت کند و به شما کمک می‌کند تا چندین کالری دیگر بسوزانید.

مطالعه‌ای نشان داد که نوشیدن نیم‌لیتر آب (حدود ۱۷ ساعت) قبل از غذا، به افراد دارای رژیم‌های غذایی خاص کمک می‌کند کالری کمتری مصرف کرده و ۴۴درصد وزن کم کنند، در مقایسه با کسانی که آب نمی‌نوشیدند.

۲- فیبر بیشتری بخورید

فیبر اغلب برای کاهش وزن توصیه می‌شود. اگرچه یافته‌ها مختلف است، اما برخی مطالعات نشان می‌دهد که فیبر می‌تواند سیری را افزایش دهد و به شما کمک کند تا وزن خود را در طولانی مدت کنترل کنید.

۳- سبزیجات و میوه بیشتری بخورید

سبزیجات و میوه‌ها خواص مختلفی دارند که همین ویژگی، آن‌ها را برای کاهش وزن مؤثر می‌سازد. میوه و سبزیجات حاوی کالری کم، اما فیبر زیادی هستند. محتوای بالای آب آن‌ها چگالی انرژی کمی به آن‌ها می‌دهد و آن‌ها را بسیار سیرکننده می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که افرادی که از سبزیجات و میوه‌ها استفاده می‌کنند، وزن کمتری دارند. این غذا‌ها همچنین بسیار مقوی هستند، بنابراین خوردن آن‌ها برای سلامتی نیز مهم است.

۴- خوب بخوابید

خواب، شاید برای شما از چندان اهمیتی برخوردار نباشد، اما این مورد نیز به اندازه ورزش و تغذیه سالم مهم است.

مطالعات نشان می‌دهد که خواب کم یکی از مهمترین عوامل چاقی است، زیرا با ۸۹درصد افزایش خطر چاقی در کودکان و ۵۵درصد در بزرگسالان ارتباط دارد.

۵- رژیم نگیرید، در عوض غذای سالم بخورید

یکی از بزرگترین مشکلات رژیم‌ها این است که به ندرت ممکن است در طولانی مدت جواب دهند.

به جای رژیم‌گرفتن، هدف خود را برای تبدیل‌شدن به یک فرد سالم، شاد و متناسب تنظیم کنید. به جای محروم کردن بدن، روی تغذیه بدن متمرکز شوید. کاهش وزن باید به طور طبیعی دنبال شود.

منبع: هلف‌لاین

برچسب ها: لاغری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: