تیتر امروز

رییس مرکز اورژانس تهران گفت: طبق استاندارد‌های جهانی اورژانس باید تا ۵۵٠٠ نیروی عملیاتی داشته باشد که تقریبا ۵٠ درصد کمبود نیرو داریم.

کد خبر: ۸۷۸۴۲
۱۰:۱۹ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

کمبود نیرو در اورژانس تهران

دیدارنیوز ـ دکتر پیمان صابریان در گفتگویی در خصوص نیاز مرکز اورژانس تهران به افزایش پرسنل اظهار کرد: در حال حاضر اورژانس تهران ٢۵٠٠ نفر نیرو و ٢٢۴ پایگاه نیز دارد و متوسط آمبولانس فعال روزانه این مرکز ٢۵٠ دستگاه است همچنین روزانه حدود ٢٢٠ موتورلانس فعال هستند.

رییس مرکز اورژانس تهران افزود: با توجه به اینکه اورژانس روزانه ١۵ هزار تماس و ۵۰۰۰ ماموریت دارد، طبق استاندارد‌های جهانی باید تا ۵۵٠٠ نیروی عملیاتی داشته باشد که تقریبا ۵٠ درصد کمبود نیرو داریم.

صابریان افزود: با توجه به این شرایط همکارانم بهترین خدمات را ارایه می‌کنند و در مدت زمانی که حدودا ١۴ دقیقه است به بالین افراد می‌رسند، اما اگر نیرو‌ها به تعداد استاندارد افزایش پیدا کند، می‌توانیم این زمان را کاهش دهیم و خدمات را بهتر ارایه کنیم.

وی گفت: شهرداری تهران در خصوص ایجاد پایگاه با ما همکاری خوبی داشته است و توانستیم در مناطقی که پیک‌های تراکمی داشتیم پایگاه ایجاد کنیم، اما باز هم اگر نیروی انسانی به اورژانس افزوده شود، نقاطی وجود دارد که با فعال کردنشان و ایجاد پایگاه در آن مناطق، زمان رسیدنمان را کاهش می‌دهیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: