تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

ششمین محموله «اسپوتنیک وی» از سوی صندوق سرمایه گذاری‌های مستقیم روسیه به سفارت ایران در مسکو تحویل شد که فردا پنجشنبه به تهران ارسال می‌شود.

کد خبر: ۸۷۷۷۱
۱۶:۴۳ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
ششمین محموله واکسن اسپوتنیک وی تحویل سفارت ایران شد
 
دیدارنیوز ـ کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه این محموله فردا از طریق شرکت هواپیمایی ماهان به ایران ارسال می‌شود، اعلام کرد که با احتساب این تعداد واکسن تاکنون ۶۲۰ هزار دوز به ایران تحویل داده شده است.

وی در باره اتمام ارسال دوز‌های باقیمانده قرارداد فعلی برای دو میلیون دوز، طرف روس متعهد شد بزودی بقیه را هر چه سریعتر تحویل دهد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه هفته گذشته نیز در گفتگو با ایرنا اعلام کرده بود که به دنبال مذاکرات فشرده با صندوق سرمایه گذاری‌های مستقیم روسیه و با حمایت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی قرارداد ۶۰ میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون کامل ۳۰ میلیون نفر امضا و نهایی شده است.

وی گفت: بر اساس این قرارداد از خرداد تا آذر ماه سال جاری این ۶۰ میلیون دوز به طریقی که در قرارداد مشخص شده به ایران ارسال خواهد شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد تاکنون دو شرکت ایرانی با طرف روس برای تولید مشترک واکسن در داخل کشور قرارداد منعقد شده و برای یکی از این شرکت‌ها سلول‌های تولید واکسن در اختیار آن‌ها قرار داده شد.

جلالی افزود: برای دومین شرکت نیز از سوی روسیه سلول‌های کشت و تولید واکسن بزودی ارسال می‌شود و کار تولید واکسن را آغاز خواهند کرد.

وی گفت: سومین شرکت ایرانی هم به طرف روس معرفی شده است، اما تاکنون روسیه در باره این شرکت نظر نداده است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: