تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

همزمان با فوق حاد شدن وضعیت شیوع کرونا در ۱۱ شهرستان، شمار جان باختگان بر اثر این بیماری طی یکروز در استان فارس رکورد زد و به ۳۶ نفر رسید.

کد خبر: ۸۷۷۳۳
۱۵:۰۴ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

وضعیت حاد کرونا در فارس

دیدارنیوز ـ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، چهارشنبه یکم اردیبهشت، در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در فارس گفت: تاکنون بیش از ۲۳۸ هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به کرونا با انجام تست‌های مختلف شناسایی شده اند.

دکتر عبدالرسول همتی گفت: متاسفانه با جان باختن ۳۶ هم استانی طی ۲۴ ساعت اخیر، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا امروز، یکم اردیبهشت، به ۳۷۷۰ نفر رسیده است.

او گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۹۲ هزار و ۷۹۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌ها تهیه و به شناسایی ۲۲۶ هزار و ۷۲۳ بیمار مثبت قطعی منجر شده است و از طرفی با اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تا امروز ۸۸ هزار و ۸۷۰ مورد تست سریع انجام و ۱۲ هزار و ۱۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

بستری ۲۵۴۰ بیمار در بیمارستان‌های فارس

همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را ۲۵۴۰ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد، ۳۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همچنین از بهبودی ۲۰۷ هزار و ۵۲۸ نفر از بیماران شناسایی شده قطعی خبر داد و گفت: هم اینک ۱۱ شهرستان استان فارس در وضعیت فوق حاد شیوع بیماری کرونا قرار دارد و از بین ۳۵ شهرستان باقیمانده، ۱۸ شهرستان با شرایط قرمز و ۷ شهرستان با وضعیت نارنجی روبرو است.

همتی با تاکید براینکه هیچ منطقه سفید و بی خطر و حتی کم خطری در استان فارس وجود ندارد، گفت: مجموعه سلامت برای مقابله با این بحران نیازمند همکاری یکایک مردم است، لذا از مردم درخواست می‌شود تا همچنان با رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی، حافظ سلامت خود و اطرافیانشان باشند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: