تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
رییس کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا:

رییس کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: واکسن ایرانی کرونا به نام " کوو ایران برکت " از امروز (یکم اردیبهشت ماه) فاز سوم تست انسانی خود را آغاز می‌کند.

کد خبر: ۸۷۶۶۹
۱۲:۰۳ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

مرحله سوم تست انسانی واکسن ایرانی کرونا

دیدارنیوز ـ دکتر مصطفی قانعی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از ۹ محصول یکی از استارتاپ مرکز رشد زیست فناوری انستیتو پاستور ایران در جمع خبرنگاران افزود: در صورتی که نتایج فاز سوم تست انسانی این واکسن در میانه راه مناسب و مورد تایید باشد، مجوز ورود به بازار را در خرداد ماه ۱۴۰۰ دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: به احتمال زیاد این محصول اولین واکسن ایرانی خواهد بود که وارد بازار می‌شود.

قانعی اظهار داشت: مجموعه‌های دیگری هم در این حوزه در حال فعالیت هستند که پیش بینی می‌شود واکسن‌های آن‌ها ۳ تا ۴ ماه آینده وارد بازار شوند.

وی یکی از این واکسن‌ها را واکسن کرونا پاستور مشترک ایران و کوبا اعلام کرد و گفت: فعالیت مشترک در این زمینه با کشور‌های دیگر در حال انجام است.

قانعی یادآور شد: واکسن سیناژن، مشترک با استرالیا و واکسن گامالیا مشترک با روسیه از دیگر طرح‌های مشترک تولید واکسن کرونا است و امید می‌رود تا مهر ماه بتوانند تولیدات خود را به بازار عرضه کنند.

وی افرود: در حال حاضر هفت مجموعه اعم از تولید داخل و مشترک با سایر کشور‌ها هستند که امید است هرچه زودتر تولیدات آن‌ها وارد بازار شود.

قانعی بیان داشت: واکسن کرونا دانشگاه بقیه الله به عنوان واکسن نوترکیب هم آماده است که در چند هفته آینده مجوز کمیته اخلاق در پژوهش‌های پزشکی را دریافت کند.

تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی با نام "کُوو ایران برکت" روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روی سه داوطلب آغاز شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: