تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

با گذشت سه شبانه روز از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری پیش از ظهر روز یکشنبه ۲۹ فرورودین ماه در شهرستان گناوه، ۱۳۷ پس لرزه رخ داده‌است.

کد خبر: ۸۷۶۰۴
۰۹:۲۲ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

 پس لرزه بندر گناوه

دیدارنیوز ـ نخستین پس لرزه در شهرستان گناوه ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه با قدرت ۴.۵ ریشتر در ۲۹ فروردین ماه رخ داد و آخرین آن تاکنون با ۳.۷ ریشتر در عمق ۲۰ کیلومتری و ساعت ۷:۱۰ دقیقه روز چهارشنبه یکم اردیبهشت به ثبت رسید.

بزرگترین زمین لرزه ثبت شده از ساعت ۱۳ روز سه شنبه تا ۷:۱۰ دقیقه صبح چهارشنبه بندرگناوه در ساعت ۲۲:۲۵ دقیقه سه شنبه شب به بزرگی ۴.۴ ریشتر به وقوع پیوست که خسارتی در برنداشت.

به رغم پس لرز‌های شب گذشته مردم بندر گناوه، شب به نسبت آرامی را پشت سرگذاشتند، طوریکه مردم این شهر بر خلاف ۲ شب پس از زلزله که در حیاط می‌خوابیدند سه شنبه شب را در داخل اتاق‌ها به استراحت پرداختند.

اما در روستا‌های گناوه مردم همچنان شب گذشته را در چادر و حیاط منازل خود سپری کردند.

وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در شهرستان گناوه به رغم شدت و قدرت بالای آن اگرچه خسارت زیادی در برنداشت، اما بر روند زندگی مردم این منطقه اثرگذار شده و نگرانی آنان را دربرداشته است.

طبق اظهارنظر کارشناسان مربوطه وقوع پس لرزه‌های روی داده امری طبیعی است و مردم نگران نشوند، ولی مراقب باشند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در ساعت ۱۱:۱۱ روز یکشنبه در ۲۸ کیلومتری شهرستان گناوه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و تخریب دیوار‌های خانه‌ها، ریزش کوه، شکستن شیشه‌ها و اثاثیه منازل مردم و مصدومیت ۶ نفر شد.

شدت این زلزله در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس نیز احساس شد.

هم اینک خدمات زیرساختی از جمله، برق، تلفن ثابت و اینترنت مناطق زلزله زده برقرار است.

شهرستان گناوه در ۱۱۰ کیلومتری شمال استان بوشهر قرار دارد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: زلزله
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: