تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
معاون علوم پزشکی گیلان عنوان کرد

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه دورهمی‌ها عامل اصلی انتقال ویروس است، اضافه کرد: عدم حضور در اجتماعات کوچک بیشتری اثر را در کاهش بیماری و توقف اپیدمی دارد.

کد خبر: ۸۷۵۹۰
۰۸:۵۹ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

تداوم بستری‌های چهار رقمی گیلان

دیدارنیوز ـ دکتر آبتین حیدرزاده با ابراز تاسف از تداوم وضعیت قرمز استان گیلان، اظهار کرد: بیماری کرونا همچنان فعال است و در شبانه روز گذشته ۲۲۰ بیمار جدید را بستری کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۵۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، گفت: ۱۲۰ نفر نیز وضعیت بدی دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مراجعه ۴۵۰ بیمار جدید سرپایی به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته استان خبر داد و تصریح کرد: این افراد دارو‌های لازم را دریافت کردند و از آنان خواسته شده در خانه ایزوله باشند.

حیدرزاده، توقف شیوع کرونا و بازگشت به وضعیت قبل از عید را نیازمند عزم همگانی دانست و خاطرنشان کرد: برای کاهش خیز اپیدمی رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی الزامی است.

وی با اشاره به یافته‌های علمی جهانی درباره راه‌های پیشگیری از شیوع کرونا، یادآور شد: پزشکان دریافته اند که محدودیت‌های رفت و آمد و قرنطینه شهر‌ها و بستن راه‌ها و تعطیلی اصناف و مشاغل در شرایط اپیدمی بسیار اثرگذار و ارزشمند است، اما کمک زیادی به توقف بیماری نمی‌کند.

معاون علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دورهمی‌ها عامل اصلی انتقال ویروس است، اضافه کرد: عدم حضور در دورهمی‌ها و اجتماعات کوچک بیشتری اثر را در کاهش بیماری و توقف اپیدمی دارد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: