تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

دو پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن کرونا جان خود را از دست دادند و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت علت فوت این دو پاکبان در حال بررسی است.

کد خبر: ۸۷۵۸۰
۰۸:۴۰ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

فوت ۲ پاکبان در مشهد پس از تزریق واکسن کرونا

دیدارنیوز ـ مهدی قلیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص فوت دو پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن، اظهار کرد: یکی از پاکبانان را می‌دانیم بر اثر تصادف فوت کرده است اما علت دقیق فوت پاکبان دیگر هنوز مشخص نیست و در حال بررسی موضوع هستیم.

وی افزود: تست pcr این پاکبان مثبت اعلام شده است، اما واکسن قسمتی از ویروس ضعیف و کشته شده است و وقتی تلقیح شود، نتیجه تست کرونای فرد را مثبت نمی‌کند. بنابراین وقتی نتیجه تست سرولوژی کرونای این فرد مثبت بوده، نمی‌توان گفت علت فوت واکسن است.

قلیان به نام واکسن و این که تولید کدام کشور است، اشاره‌ای نکرد و گفت: ممکن است این پاکبان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و بروز علائم در بدن او با دریافت واکسن یکی شده باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: درضمن افراد قبل از دریافت واکسن تب‌سنجی می شوند و سابقه بیماری آنها کنترل می‌شود. با این حال هیچ چیز هنوز معلوم نیست و باید بررسی کنیم که علت دقیق چه بوده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: