تیتر امروز

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.

متوسط قیمت یک متر واحد مسکونی در شهرری ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. این یکی از ارزانترین قیمت‌های خانه در تهران است. اما ۱۰ سال طول می‌کشد که یک کارگر بتواند یک خانه ۵۰ متری در شهرری بخرد.

کد خبر: ۸۷۴۶۰
۱۱:۳۰ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۰

خرید خانه در تهران

دیدارنیوز ـ براساس اطلاعات و داده‌های سایت دیوار، یکی از ارزانترین محله‌های تهران و اطراف آن، در شهرری است که قیمت هر متر مربع مسکن در آن حدود ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

یکی دیگر از محله‌های ارزان شهریار کرج است که قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در آن ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

اما در خود تهران ارزانترین محله‌ها کدام است؟ یکی از این محله‌ها محله جی است که متوسط یک متر مربع واحد مسکونی دو تا پنج ساله در آن حدود ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. بعد از آن محله بریانک قرار دارد که قیمت مسکن در آن ۱۹٫۵ میلیون تومان است.

قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در جیحون، سبلان و تهرانسر هم بین ۲۲ تا ۲۴ میلیون تومان است.

این به آن معناست که ارزانترین واحد مسکونی ۱۰۰ متری در محله‌ای مانند جی یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است. یا فرد برای خرید یک واحد ۵۰ متری در محله جی حدود ۹۳۰ میلیون تومان باید بپردازد.

با این حساب یک کارگر چند ساله می‌تواند در این محله تهران خانه بخرد؟ اگر حداقل حقوق را ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (رقم اعلامی وزارت کار) در نظر بگیریم، یک فرد باید ۱۸ سال کل درآمد خود را پس‌انداز کند تا بتواند یک خانه ۵۰ متری در یکی از ارزانترین محله‌های تهران بخرد.

قیمت ارزان ترین خانه های تهران

برچسب ها: قیمت مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: