تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا خبر داد:با کمبود یخچال‌های مخصوص نقل و انتقال واکسن کرونا اسپوتنیک وی در ایران مواجه هستیم.

کد خبر: ۸۷۳۶۸
۱۵:۲۹ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۰

مینو محرز یخچال برای واکسن کرونا

دیدارنیوز ـ این روز‌ها نقد بر آهستگی سرعت واکسیناسیون در ایران وجود دارد. علل مختلفی در این خصوص اعلام شده است، اما شاید مهمترین علت این باشد که نقل و انتقال واکسن‌های کرونای روسی نیاز به یخچال‌های مخصوصی دارد.

دکتر محرز، عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا به رکنا گفت: برای نقل و انتقال واکسن روسی کرونا (اسپوتنیک وی) با کمبود یخچال مخصوص مواجه هستیم.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در خصوص میزان واکسن‌های وارد شده به کشورمان با بیان این‎ که تاکنون از روسیه حدود ۴۲۰ هزار دوز، از چین حدود ۶۵۰ هزار دوز و از هندوستان ۱۲۵ هزار دوز واکسن تحویل گرفته ایم، خاطرنشان کرد: همان ‎طور که می‌دانید قرار بود از هندوستان ۵۰۰ هزار دوز واکسن بگیریم که تاکنون ۱۲۵ هزار دوز تحویل داده شده است، همچنین حدود ۷۰۰ هزار دوز هم واکسن آسترازنکا از کره جنوبی دریافت کرده‌ایم، بنابراین در مجموع یک میلیون و ۸۹۵ هزار دوز واکسن در اختیار ما قرار گرفته است.

دکتر مینو محرز در خصوص میزان یخچال‌های مخصوص نگهداری و انتقال واکسن کرونا به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: از نظر تعداد یخچال مخصوص واکسن کمبودی نداریم و فقط برای واکسن روسی اسپوتنیک وی که باید در دمای منفی ۲۰ نگهداری شوند با کمبود مواجه هستیم.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد تعداد یخچال‌های مخصوص واکسن کرونا غیر از واکسن روسی افزود: اکنون برای واکسن آسترازنکا، بهارات، واکسن چینی کرونا و سایر واکسن‌هایی که وارد کردیم یخچال‌های معمولی داریم، اما همانطور که گفته شد فقط برای واکسن روسی کرونا اسپوتنیک وی با کمبود یخچال مخصوص آن مواجه هستیم.

محرز در مورد عدم حضور نمایندگانی از سازمان‌ها و انجمن‌های تخصصی علمی در ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: این انتقاد را نمایندگان مجلس هم داشتند که چرا عضوی از آن‌ها در ستاد مبارزه با کرونا حضور ندارد، بهرحال رئیس جمهور اعضای این ستاد را تعیین می‌کند و علت این موضوع برای ما مشخص نیست.

منبع: رکنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: