تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
براساس سالنامه آماری وزارت میراث فرهنگی در سال ۹۸؛

بیش از ۲۰ میلیون ایرانی و یک میلیون و ۳۰۰ هزار خارجی و در مجموع بیش از ۲۱ میلیون نفر در سال ۹۸ از موزه‌های کشور بازدید کرده اند.

کد خبر: ۸۶۹۶۸
۱۵:۲۴ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۰

۲۱ میلیون نفر از موزه‌های کشور بازدید کرده اند

دیدارنیوز ـ بر اساس آماری که وزارت میراث فرهنگی درباره تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های کشور ارائه کرده است، در سال ۹۸ بیش از ۲۰ میلیون ایرانی و یک میلیون و ۳۰۰ هزار خارجی از موزه‌های کشور بازدید کرده اند که در مجموع آمار بازدیدکنندگان از موزه‌های خارجی در سال ۹۸ بیش از ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده است. این آمار نسبت به سال ۹۷ حدود ۶۰۰ هزار نفر افزایش داشته است.

همچنین این وزارت خانه اعلام کرده ۱۷ موزه وابسته به سازمان میراث فرهنگی وقت، دو موزه خصوصی و یک موزه مشارکتی و سه موزه غیروابسته در سال ۱۳۹۰ افتتاح شده بودند، اما در سال ۹۸ تعداد موزه‌های وابسته به سازمان ۷ موزه بود، ۳۹ موزه خصوصی و ۱۷ موزه غیروابسته نیز در سال ۹۸ افتتاح شدند تا آمار تعداد موزه‌های افتتاح شده کشور در سال ۹۸ به ۶۳ موزه برسد.

این در حالی است که در سال ۹۷ پنج موزه وابسته به سازمان میراث فرهنگی، ۲۲ موزه خصوصی، یک موزه مشارکتی و ۱۶ موزه غیر وابسته در مجموع موجب افتتاح ۴۴ موزه در کشور شدند.

از این تعداد، ۲۶۲ موزه وابسته به سازمان، ۱۶۲ موزه خصوصی، ۳۹ موزه مشارکتی و ۲۵۶ موزه غیروابسته که در مجموع ۷۱۹ موزه می‌شود، در سال ۹۸ فعال بوده اند.

همچنین در سال ۹۸ بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ شیء موزه‌ای مرمت شد. اطلاعات مربوط به ۵۲ هزار شیء نیز به نرم افزار جام منتقل شده و نزدیک به ۱۱ هزار شیء موزه‌ای نیز ساماندهی شدند.

منبع: مهر
برچسب ها: موزه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: